ТЕ, ЩО ДОЗВОЛЕНО ЮПІТЕРУ


Spread the love

Українське посольство в Ізраїлі на своїй сторінці facebook оприлюднило повідомлення, в якому зазначено: якщо не припиняться численні факти принижень українців під час в’їзду до цієї країни, не припиняться депортації громадян України, – то наша країна скасує безвіз для ізраїльтян та заборонить паломникам приїжджати до міста Умань

– Уряд України не потерпить приниження своїх громадян під час в’їзду до Ізраїлю. Ми припинимо дію наших двосторонніх безвізових угод, як це передбачено у статті 7 міжурядової угоди. Цей варіант перебуває на столі нашого уряду.

Немислимо, що нам доведеться докласти всіх зусиль, щоб прийняти десятки тисяч ізраїльтян в Умані, з великим безпековим ризиком і з величезними логістичними зусиллями, коли, з іншого боку, ізраїльський уряд зловживає довірою наших громадян, які приїжджають до Ізраїлю в рамках договору між двома країнами”, – заявив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Справді, матеріали про проблеми, м’яко кажучи, з перебуванням українців на Землі обітованній після 24.02.2022 можна знайти і в українських ЗМІ, і в соцмережах, і в ізраїльських виданнях.

Набір непорозумінь традиційний: відмови у в’їзді без озвучення логічних причин (10 % українців з початку російсько-української війни відмовили у в’їзді), нетолерантне ставлення з боку тамтешніх міграційників та правоохоронців, створення нестерпних умов для тих людей, яким відмовили у в’їзді тощо.

Трапляються й анекдотичні ситуації, коли забороняється в’їзд 2-річній Єлизаветі Аврамчук через її «ймовірне бажання оселитися і працювати тут».

І до всього цього додається ще одна причина, яку Україна в даному контексті не озвучила: незначна підтримка держави Ізраїль українців в боротьбі з московською агресією.

Врешті-решт, в світовій політиці постійно панувало правило: те, що дозволено Юпітеру, не дозволено бику. Ізраїль традиційно зараховував себе до юпітерів, а Україна – ні.

Проте за останні півтора роки в світовій політиці почалися незворотні зміни: Україна в чутливий для Ізраїлю момент дістала з рукава серйозний козир – хасидів.

Можна пригадати, як щороку, попри специфічну поведінку ортодоксальних паломників, випадки депортацій з України були поодинокі. І причини для них очевидні: чи-то дебош в публічному місці, чи пошкодження скульптурного зображення Христа.

Можна лише уявити, якою б була реакція Єрусалиму , коли б, наприклад, 10 % прочан українці регулярно завертали додому без пояснення причин, змушували спати на бетонній підлозі аеропорту в очікуванні літака тощо.

Словом, офіційні представники України вирішили, що принаймні у стосунках з Ізраїлем ми – теж юпітери. І кількаденна пауза, яку взяла українська сторона після войовничого повідомлення нашого посольства в Ізраїлі (підкреслимо – лише на фб-сторінці посольства), говорить, що офіційний Київ чекає на поступки з боку Єрусалиму.

Напевне, цього разу Україна та Ізраїль мають домовитися. І те, що ми починаємо «показувати зуби» світовим юпітерам – явище безумовно позитивне!

 Віктор Борисов, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.