Парі на обізнаність, яке приємно програти…


Spread the love
Б’юся об заклад, що ви не здогадаєтеся, чий це автопортрет. І буду радий програти в цьому парі!
Даю підказку: мистецтвознавці точно впізнають киянина та учня Миколи Пимоненка, який став відомим завдяки власному стилю, що отримав назву «супрематизм». Ну якщо і так ні, тоді розкриваю карти: «Чорний квадрат» — це його робота.
Сьогодні 145 років з дня народження легендарного Казимира Севериновича Малевича. Нашого художника, що став відомим на весь світ.
Аби зрозуміти масштаб митця, лише подивіться, де розміщені його роботи: Міннеаполіський інститут мистецтва, Художній інститут Чикаго, Музеї сучасного мистецтва в Монреалі та Стокгольмі, Художня галерея Єльського університету. І це лише частинка всього списку.
Мене важко назвати мистецтвознавцем, але я захоплююся українцями, чиї імена знають у всьому світі. Казимир Малевич — один із таких. В’язень совєцького режиму, якого звинувачували у польському шпигунстві; людина, яка навчалася в Миколи Пимоненка та передавала свої знання в Київському художньому інституті пліч-о-пліч з Федором Кричевським, Михайло Бойчуком та Олександром Богомазовим.
Людина з фантастичною спадщиною та визнанням у всьому світі. Наш Казимир Малевич, якому сьогодні 145!
Ярослав Юрчишин, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.