Бюджетний колапс у Черкасах. Хронологія подій


Spread the love

«Батьківщина», «Самопоміч» і ВО «Черкащани» зупинили всі бюджетні процеси в Черкасах

Історія бюджетного колапсу у Черкасах почалася ще в травні місяці поточного року. Після того, як громадою було відкликано п’ятьох депутатів-зрадників, а саме: Альону Цегвінцеву (Партія вільних демократів), Максима Шадловського (Партія вільних демократів), Тетяну Чорнобіль (Партія вільних демократів), Максима Скорика (ВО «Черкащани») і Віталія Косяка (Радикальна Партія) – мер Черкас Анатолій Бондаренко фактично втратив вплив на міську раду.

Тому він прийняв рішення максимально довго не скликати засідання сесії, тягнути час якнайдовше, щоб, не дай Бог, опоненти не завели до міської ради нових депутатів. Адже, за законом, повноваження депутата набувають чинності з моменту їх оголошення на засіданні міської ради.

Які питання було загальмовано через страусину позицію Бондаренка

/2018 рік  побив усі рекорди по не скликанню сесії! Бондаренку, «Батьківщині» і їхнім партнерам по промерській коаліції – «Черкащанам» та «Самопомочі»- було глибоко начхати на проблеми простих містян/

  • не розглянутими лишалося понад 750 земельних питань мешканців міста;
  • два місяці не мали можливості надати 5 млн грн. на «Нову українську школу»;
  • почалися проблеми в тролейбусному парку. Борг міста перед тролейбусниками зріс до 11 млн. грн. Як наслідок, черкащани пережили транспортний колапс;
  • перестали фінансувати утеплення і ремонти в будинках ОСББ. На рахунках в мерії «зависло» 8 млн. грн.;
  • утворився борг перед вчителями і медиками;
  • розпочалися затримки з зарплатою

На той час Бондаренкові було все одно! Проблеми містян його взагалі не цікавили.

Канівський шабаш

22 серпня мер, з групою «наближених» до нього депутатів, поїхав до Канева, щоб у колі «друзів» відзначити день народження свого однопартійця, депутата від «Батьківщини» Романа Дісканта.

Якось так «спонтанно» вийшло, або друзяки так добре відсвяткували, що вирішили заодно провести ще й засідання сесії! Як раз, дивним чином,мер прихопив із собою печатку міської ради і бланки протоколів (!).

Участь у цьому ганебному шабаші взяла навіть  п’ятірка екс-депутатів, яких перед тим відкликала громада. А ось і найцікавіше – на, так званій таємній сесії, ними було поділено  210 млн. бюджетних коштів.(!) Наших з вами коштів, черкаська громадо!

 

Фото: Канівський шабаш або Ніч в музеї

Прокуратура, дякувати Богові, всі рішення свавільної сесії опротестувала! Меру Бондаренку оголосили підозру і порушили кримінальну справу. Звісно, що наш «залізний» мер почав репетувати, мол це – політичне переслідування! Прокуратура відповіла: «Нема чого тинятися по інших містах і ділити між собою гроші бюджету».

Загострення колапс

Бюджетний колапс загострився: тролейбусний парк був на межі страйку; ОСББ не могли оплатити ремонти і сплатити відсотки перед банками; в школах не завершилися ремонти; під загрозою було постачання продуктів харчування; мами з маленькими дітьми перестали вчасно отримувати соціальну допомогу…

Депутати-опозиціонери з партій «Блок Петра Порошенка», Партії вільних демократів, Радикальної партії, Громадянської позиції чотири рази зверталися до міського голови Бондаренка нарешті скликати сесію, щоб розв’язати наболілі бюджетні проблеми міста.

Але страх втратити владу через появу нових депутатів змусив мера з його промерською коаліцією розосередитися по… лікарняних ліжках(!), по відрядженнях(!), по закордонних відпустках(!).

Ігнорували засідання і не приходили на сесію навіть депутати-чиновники,чиїми голосами все одно розпоряджався і «володів» Бондаренко, адже були ним працевлаштовані в мерію!

 Дотисли!

Зрештою 17 грудня 2018 року, через чотири місяці після сумнозвісної канівської сесії і після восьми(!) спроб депутатів зібратися, було скликано сесію, на якій нарешті зібралася необхідна кількість депутатів. Зміни до бюджету було проголосовано!

Це стало можливим завдяки трьом речам:

перше –  завдяки наполегливості депутатів від опозиції (БПП, Громадянської позиції, Партії вільних демократів, Радикальної партії).

друге – опозиція пішла на компроміс, оголосивши, що не заводитиме нових депутатів, а у першу чергу проголосує за зміни до бюджету. Так і сталося. Опозиційні фракції поступилися своїми амбіціями заради звичайних людей.

третє – це наполегливість і завзятість працівників тролейбусного парку і керівників ОСББ, які категорично заявили, що перекриватимуть дороги і «витягатимуть» з квартир депутатів! Коли про черговий колапс стало відомо в Києві, до Черкас приїхав представник партії «Свобода» Руслан Кошулинський. Йому вдалося переконати своїх однопартійців піти на сесію. Після цього, фракції мера – «Батьківщинї», щоб вже зовсім не втратити обличчя, теж довелося прийняти в ній участь!

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.