Будинок побудований в якості офісу для центру Dubai Future Foundation, який займається державною програмою з розвитку 3D-друку. В якості архітекторів запросили бюро Gensler, конструкціями і інженерією займалися компанії Thornton Tomasetti і Syska Hennessy.
Також, до роботи була залучена китайська компанія WinSun, яка створює прототипи надрукованих житлових будинків.
У спочатку заявлені два тижні автори майже вклалися, побудувавши конструкцію за 17 днів. При будівництві використовувався великий промисловий принтер висотою в шість метрів, довжиною в 36 метрів і шириною 12 метрів. Крім фахівця, керуючого принтером, на будівництві було задіяно сім оброблювачів конструкції та десять електриків і інженерів по установці комунікацій. За рахунок оптимізації витраченого часу вдалося заощадити до 50% на оплату праці в порівнянні з традиційними будівлями.
Нагадаємо, російський інженер Микита Чень Юн-Тай працює над 3D-принтером ApisСor, який друкує до 100 кв. метрів житла на добу. Компанія вже відкрила представництво в Сан-Франциско і потрапила в список восьми будівельних інновацій 2015 року. Розвиває тему 3D-технологій і інше велике американське бюро – Skidmore, Owings & Merrill. Спільно з Міністерством енергетики США архітектори створили надрукований на принтері павільйон, котрий ще й передає на відстані накопичену енергію.
https://youtu.be/cqe74rjLV7I