Черкаська Швейцарія в славетній десятці унікальних міст планети


Spread the love

Черкаська “Швейцарія” увійшла в десятку заморських країн в Україні

Якщо вам поки що не під силу закордонні курорти, не варто засмучуватись. В Україні повно місць, які дуже схожі на знамениті місця за кордоном.

1. Одеська «Італія»

Маленьке місто Вилкове непримітно розташувалося на півдні України, в 300 км від Одеси. І назва невигадлива, і на карті майже непомітний, і населення всього кілька тисяч.

Але є тут одне «але». Вилкове – це місто … на воді! Так-так, виявляється в нашій країні теж є своя Венеція. Замість звичних вуличок і тротуарів – канали, шириною пару метрів, по яким місцеві плавають на українських «гондолах».

Чесності заради, варто відмітити, що повітря в Вилково чисте і свіже, на відміну від характерного для Венеції запаху цвілі.

Адреса: Одеська обл., Кілійський р-н, м Вилкове.
Як дістатися: автобус у Вилковому відправляється з одеського автовокзалу «Привоз». На дорогу йде приблизно 4 години. Порада: захопіть з собою паспорт – Вилкове знаходиться на самому кордоні з Румунією, вас може очікувати перевірка документів.

2. Херсонська «Африка»

Якщо ви давно мріяли відправитися на справжнє африканське сафарі, поспішаємо повідомити: тепер не потрібно летіти на інший материк у пошуках екзотичної фауни!

Поблизу селища Каховка, що знаходиться в 100 км від Херсона, розкинула свої простори територія заповідника Асканія Нова. Це унікальний куточок незайманої природи, де у вільних умовах проживають дивовижні для наших країв птахи і тварини.

Кого тут тільки не зустріти: верблюди, зебри, фламінго, антилопи, лами, степові орли, коні, журавлі, бізони, буйволи, сайгаки …

Такого тісного контакту зі світом фауни Вам не знайти навіть у зоопарку: павичі гордовито виходжують зовсім поруч, а щоб погладити поні – достатньо лише простягнути руку.

До речі, обережно, верблюди! Вони тут не тільки плюються на всі боки, але можуть і потрапити в ціль.

Адреса: Херсонська обл., Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе, 13.
Як дістатися: автобуси в заповідник відправляються з автовокзалу міста Херсон. Асканія Нова відкритий для відвідувачів щодня з 08:00 до 17:00.

3. Ужгородська «Японія»

Необов’язково знати японську мову або захоплюватися культурою аніме, щоб перейнятися естетичним благоговінням до Японії.

Подорожуючи в перші травневі дні по Україні, ніяк не можна обійти увагою вітчизняний східний оазис – цвітіння сакури в Ужгороді.

Саме в цей період, як правило, фантастичний краєвид постає у всій своїй рожевій красі: немов в одній зі сцен японського кінофільму, коли головна героїня гордо ступає по алеї, а ніжні пелюстки сакури обсипають її пурпурним дощем.

Видовище для досвідчених естетів! А якщо ви відвідаєте вулиці Довженка і Ракоці, побачите ще більш хвилюючу картину – тут разом з сакурами розпускаються білі і фіолетові магнолії.

Адреса: Закарпатська обл. м.Ужгород, вул. Довженка та Ракоці, а також набережна площа Пушкіна.
Як дістатися: в Ужгород щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Чернівців та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

4. Закарпатські «Альпи»

Величні зелені гори, немов насунули на себе білу шапку – подібне мальовниче видовище ви, без сумнівів, знайдете в Альпах. Але в Карпатах вас чекає щось зовсім особливе: починаючи з незайманої природи, закінчуючи дивною гостинністю місцевих жителів.

Бурхливі річки і гірські озера, безкраї поля, підчеплюють легким серпанком і зрідка доносяться гуцульські мелодії – тут справді чарівна панорами природи ідеально доповнює неповторний колорит.

Але як же побувати в Карпатах і не побачити Синевирське озеро? Це все одно, що відвідати Рим, проігнорувавши Колізей! Назва джерела місцеві жителі пояснюють однією красивою легендою – про графської доньки на ім’я Синь.

Гуляючи якось раз по карпатським просторам, зустріла дівчина пастуха – Вира. Як і водиться в подібних історіях, молоді люди полюбили один одного і стали таємно зустрічатися.

Дізнавшись про це, строгий граф був непохитний: він наказав скинути пастуха зі скелі. Довго плакала Синь. Настільки довго, що й виплакала ціле озеро…

Легенди легендами, але є щось чарівне в цьому куточку природи. Вода в джерелі настільки чиста, що навіть на найбільшій глибині можна побачити дно! А навколо – сосни, ялиці, буки …

Не дарма це місце називають «перлиною Карпат».

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, неподалік від м Хуст та смт. Міжгір’я.
Як дістатися: після того, як ви добралися до Львова, потрібно потрапити в смт. Міжгір’я. З автовокзалу туди курсують автобуси. З Міжгір’я потрібно дістатися до с. Синевирська поляна.Найзручніше це зробити на особистому авто, тому автобус туди їздить лише 1 раз на день. Від самої Синевирської поляни ще кілька км на північ – або пішки, або своїм транспортом.

5. Карпатська «Голландія»

Щорічно в Нідерланди з’їжджаються мільйони туристів, щоб помилуватися на знаменитий голландський парк нарцисів. А чи знаєте ви, що в мальовничому Закарпатті Вас чекає ще більш ефектне видовище?

У районі містечка Хуст, куди найзручніше дістатися через Львів, подолавши 300 км. Але це того варте!

На початку травня тут буквально за одну ніч відбувається справжнє диво – величезний зелений простір вкривається сліпучо білим цвітінням нарцисів. Місцеві пояснюють це прекрасне явище не менш романтичною легендою.

Як ви встигли зрозуміти, в Карпатах красиві історії люблять. А оповідає ця легенда про кохання княжої доньки Русі і простого гончара Іванка. Одного разу, згідно з легендою, в знак своїх ніжних почуттів хлопець підніс коханій вазу з нарцисом.

Дізнавшись про це, князь страшно розсердився і скинув подарунок з високої гори вниз. Розлетілася ваза сотнею дрібних осколків, а коли зійшло сонце всі побачили – галявина «розпустилася» білим килимом з нарцисів.

Так і живе красива легенда на вустах у місцевих, а мальовнича долина щовесни стає її наочним підтвердженням.

Адреса: Закарпатська обл., Міжгірський р-н, м Хуст.
Як дістатися: перший варіант – до Мукачевого чи Ужгорода поїздом, далі автобусом з автовокзалу.Другий варіант – зі Львова автобусом з автовокзалу.

6. Чернівецька «Прага»

Ах, ці прекрасні вулички Праги! Вся принадність старовинної Європи втілилася в них. Стоп-стоп, ми ж в Чернівцях!

Це місто чарує вже з самого приїзду – створюється відчуття, що за ніч ви перемістилися на пару століть тому. Запевняємо, у вас напевно прокинеться бажання скоріше побачити, що ж підготувало саме місто.

А він вас точно не розчарує! У першу чергу, рекомендуємо прогулятися по вулиці Ольги Кобилянської. Це справжня гордість міста, яку раніше населяли самі знатні вельможі. Згідно з легендою, вулицю навіть підмітали букетами троянд!

Наступне, що необхідно подивитися в Чернівцях – це національний університет. Один з найстаріших в Україні, між іншим. Зовні він нагадує найвідоміші європейські університети: Кембридж, Сорбонну і т.д.

Побувавши у Чернівцях, не можна обділити увагою величні ратуші й собори з фресками. До слова, завдяки історичному впливу Австро-Угорщини їх тут величезна безліч!

Також не забудьте відвідати величезну центральну площу турецького колодязя і подивитися на оригінальний будинок-корабель.

Адреса: Чернівецька обл. м.Чернівці.
Як дістатися: в Чернівці щодня відправляються поїзди та електрички з залізничних вокзалів Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Полтави, Львова, Ужгорода та інших великих міст України. Також з них ви можете дістатися автобусом, який курсує від автовокзалу.

7. Хмельницька «Ірландія»

Побувавши в Хмельницькій області, ми немов перемахнули через океан! Коли доберетеся до маленького села Бакота, перед вашими очима постануть прекрасні зелені пагорби Ірландії з її скелястим рельєфом.

З висоти відкривається чарівний краєвид – на блискучу водну гладь. Але, крім мальовничого виду на Дністер, це містечко має ще одну особливість – його немає на карті.

Всьому виною непокірна річка – приплив знищив більшу частину території Бакоти та її архітектурні пам’ятки. Тепер цю назву умовно носить берег уздовж Дніпра, де збереглися руїни колись величного монастиря.

Знайти це містечко можна в 50 км на схід від Кам’янця-Подільського. Здається, що якщо і жив Бог на землі, то в цих білих келіях, а якщо пив воду – то з цілющих джерел Бакоти.

Адреса: Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Бакота.
Як дістатися: перший варіант – від Кам’янця-Подільського на рейсовому автобусі в напрямку с. Стара Ушиця. Однак, після потрібно буде пройти пішки ще близько 7-ми км, а самі автобуси ходять нечасто, тому можуть виникнути проблеми з поверненням назад. Якщо такий варіант не для вас: можна замовити таксі або дістатися на особистому авто.

8. Черкаська «Швейцарія»

З Хмельницької області вирушаємо до Черкаської – продовжуємо нашу кругосвітню подорож! Всього в 100 км від столиці, в районі села Буки є одне воістину райське містечко, яке українці вже давно прозвали «маленькою Швейцарією».

А все завдяки Буцькому каньйону, високі скелясті береги якого охороняють спокій річки Гірський Тікич. Цей пейзаж дивним чином нагадує скандинавський фьорд!

Найбільш прекрасним Буцький каньйон постає саме в травні – природа вкривається яскраво-зеленим різнотрав’ям і «прикрашається» дикими тюльпанами.

Зовсім поряд з каньйоном розташувався галасливий водоспад, а якщо пройти ще трохи далі – ви побачите руїни старовинного млина, побудованої ще в ХІХ столітті.

Тут багато рівнинних майданчиків для пікніків, тому якщо у вас є намет – сміливо беріть його з собою.

Адреса: Черкаська обл., Маньківський р-н, біля с. Буки.

9. Українська «Ніагара»

Знаєте, що спільного у Тернопільській області зі штатом Ніагара? Це наявність величного водоспаду. Однак, наш Джуринський водоспад донині залишається в тіні свого більш «розкрученого» сусіда. Але, побувавши в маленькому селі Нирків, ви зрозумієте, що незаслужено.

Дістатися туди досить складно: громадський транспорт практично не заїжджає в таку глибинку, а ось на автомобілі можна – від Тернополя Нирків відокремлюють близько 250 км. Але такий шлях подолати точно варто заради чудових пейзажів!

Це один з найбільших вітчизняних водоспадів: цілих 16 метрів бурхливої гірської води, яка з шумом прокладає собі дорогу.

Через потік вимощений невеликий місток, а зовсім поруч розташувалися руїни Чорногородського замку, тому ефектні фотографії – гарантовані.

Якщо ви все-таки вирішите вибратися в цю частину України, рекомендуємо вам захопити з собою намети та купальні костюми – звідси точно не захочеться їхати як мінімум пару днів.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, біля с. Нирків та с. Нагоряни.
Як дістатися: після того, як прибудете до Тернополя, з одного з місцевих автовокзалів зможете потрапити на автобус до с. Нирки або с. Нагоряни.

Від них до водоспаду приблизно однакову відстань. А далі – пішки, дорогу підкажуть місцеві. Іноді курсує автобус Заліщики-Нирків, який допоможе трохи скоротити час у дорозі.

10. Тернопільська «Німеччина»

Не поспішайте покидати Тернопільську область після екскурсії до Джуринського водоспаду. Цей південний куточок умістив в себе ще одне мальовниче містечко – село Заліщики.

З усіх боків круглий клаптик землі оточений річкою Дністер, а на сушу веде лише невеликий міст. Такий собі півострів прямо в «серце» України – в 120 км від Тернополя!

Але панорамний вид – це ще не все, чим можуть похвалитися Заліщики. У самому селі також є на що подивитися.

Довгий час це місце знаходилося під протекторатом Польщі, якій воно і зобов’язане своєю прекрасною архітектурою: старовинним костелом Щепанова, величним маєтком князя Понятовського, церквою Св. Трійці.

Чим Заліщики заслужили місце в нашому ТОПі українських «країн»? Справа в тому, що це маленьке село разюче нагадує один з куточків Німеччини під хитромудрою назвою Сааршлайфе: тут річка Саар огинає зелений пагорб села Оршольц – також, як і в Заліщиках.

Адреса: Тернопільська обл., Заліщицький р-н, с. Заліщики.
Як дістатися: з автовокзалів Тернополя, Івано-Франківська та Чернівців курсують автобуси до с.Заліщики.

Виявляється, на нашій території “вмістилося” безліч заморських країн – починаючи від “дикої” південної Африки, закінчуючи далекою Країною Сходу Сонця – Японією.

За матеріалами voi.com.ua.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.