Черкаські ОСББ будуть чинити опір !


Spread the love

Чи ви задумувалися над тим, що змінилося в вашому будинку за останні 5 років? Нічого?

Можливо Ваші платіжки стали меншими?

Можливо вашому будинку зроблений теплий та красивий фасад?

Можливо у Вас нові комунікації і більше не течуть труби, а з підвалу не чути запах каналізації?

Якщо Ви не бачите змін, значить їх просто немає, і, на жаль, переважна більшість мешканців змушена з цим погодитися

Найкращими агентами змін сфери ЖКГ в Україні є ОСББ !

До певного часу Черкаси також не пасли задніх в цьому питанні. Ще 3-4 роки тому активно створювалися нові ОСББ, діяла розумна міська програма співфінансування, яка дозволяла співвласникам планомірно модернізувати свої застарілі багатоквартирні будинки, робити їх безпечнішими, більш економними та комфортними.

І це – не пусті слова!
Усі комплексно утеплені багатоповерхівки в Черкасах – є будинками ОСББ !

Найбільша економія енергоносіїв та найменші рахунки за тепло – знову ОСББ !

Більшість з вас знає про це від своїх родичів чи знайомих, які живуть саме в таких будинках.

Ось чому в багатоповерхівках, де організовані і ефективно працюють ОСББ, переважна кількість людей дасть позитивну відповідь: Так, дійсно змінилося! І ми бажаємо ще більше таких змін!

Але є одна проблема! Змін, яких бажає більшість черкащан, не хоче міська влада!

При цьому, немає сенсу звертати увагу на постійні заяви міського голови Черкас Анатолія Бондаренко стосовно того, що він всіляко підтримує ОСББ.

Адже, це – тільки слова! Дії його команди говорять про протилежне!

Замість того, щоб всіляко допомагати та цивілізовано розвивати рух ОСББ в Черкасах, ними було проведено конкурс на визначення управителя.

І – о диво! 

“Якимось чином”, по всьому місту перемогла сумнозвісна «Нова Якість»!

Саме ця фірма “прибрала” під себе усі 800 (!) будинків, що раніше обслуговувалися СУБами. Зрозуміло, таке могло статися тільки завдяки сприянню деяких представників черкаської влади, які штучно дискваліфікували інших конкурсантів.

Міська програма підтримки ОСББ, за якою раніше можна було отримати частину коштів на капітальний ремонт або термічну модернізацію житлових будинків, останні 2 роки почала систематично пробуксовувати. А в цьому році – фактично зовсім зупинилася!

Реальних коштів, обіцяних міською владою і на які розраховували співвласники черкаських будинків, владці так і не зуміли віднайти!

 Міська влада Черкас, яка витратила більше 10 мільйонів гривень на прибирання неіснуючого снігу, геть неефективну “дезінфекцію” доріг міста або 2,3 мільйони на купівлю ялинки чи 900 тисяч на фарбування “літачка” біля парку «Перемоги» та інші, ну, дуже «потрібні» витрати, постійно пояснює “набридливим” представникам ОСББ, що грошей в бюджеті міста не вистачає !

Та й справді, де ж вони візьмуться, коли навколо таке марнотратство?

Наразі, міська влада ніяк не може знайти 9,5 мільйонів гривень, щоб вирішити наболілі питання заборгованості перед ОСББ за минулий рік.

Через свідоме блокування фінансування для ОСББ більше ніж 53 багатоквартирних будинки вже майже рік не можуть остаточно розрахуватися з підрядниками, які ще в минулому році провели роботи з капітального ремонту ліфтів, встановлення ІТП, утеплення будинків тощо.

Звісно, така ситуація негативно впливає на співвласників, адже для виконання фінансових зобов’язань, які, до речі, гарантував у 2019 році Черкаський виконком, ОСББ змушені збільшувати розміри внесків на утримання будинків.

Нові суми вже стають “непід’ємними” для незахищених верств населення, що мешкають в цих будинках.

Місцевій дрібний бізнес, якому зараз дуже нелегко, також потерпає від ситуації, що склалася. Фактично, в умовах карантину вони прокредитували ці роботи під гарантію місцевої влади на 9,5 мільйонів гривень(!), і, тепер, майже рік не можуть забрати свої кошти!

Таким чином, виконавчий комітет, на чолі з міським головою, фактично взяв в заручники своєї безвідповідальності 10 000 мешканців Черкас !

Така політика свідомого знищення ОСББ в Черкасах може призвести до повної монополізації ринку управління житловим фондом приватною компанією «Нова Якість», яка, в свою чергу, неодмінно скористається монополією.

Вона вже один раз використала своє монопольне право, коли неочікувано підвищила тарифи на обслуговування будинків майже на 200% !

Знищуючи ОСББ місцева влада залишає мешканців багатоповерхівок сам на сам із занедбаними будинками, в яких розсипаються комунікації, а про економію енергоносіїв та комфорт можна тільки мріяти.

Проблема застарілого та аварійного житлового фонду в Черкасах в найближчі 5-10 років може стати чи не найсерйознішою, адже почне загрожувати життю та здоров’ю мешканців цих будинків.

Саме тому, за підтримки усієї черкаської спільноти ОСББ, громадська спілка «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «НА ВАРТІ» чинить опір недалекоглядним та злочинним діям команди мера Бондаренко.

Ми не дозволимо місцевій владі, в угоду своїх особистих інтересів, ігнорувати потребу мешканців Черкас на комфорт та безпеку

Ми наполягаємо, що розвиток ОСББ в Черкасах має бути одним з важливих напрямків розвитку нашого міста.

Ми впевнені, що саме за допомогою об’єднань співласників можливо капітально відремонтувати та утеплити усі черкаські багатоповерхівки в найкоротші терміни.

Якщо Ви не згодні з такими діями міської влади та підтримуєте вимоги ОСББ – долучайтеся !

Будемо змінювати ситуацію разом !

Ми завжди відкриті для спілкування : /0472/ 56-30-03

 

Володимир Друмашко,

Голова ГС «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «НА ВАРТІ»

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.