Земельне рейдерство


Spread the love

Чи відіб’ється Гусакове від хижого “яструба” ?

Кричущі факти земельного рейдерства або ось як іноді використовують програми безповоротної допомоги

 

КерівникуГО “Черкаське Антикорупційно-Люстраційне бюро” (ЧАЛБ) надійшло звернення від територіальної громади села Гусакове Звенигородського району Черкащини, щодо непрозорої процедури передачі в оренду земель за межами села.

Співробітники бюро виявили кричущі факти порушення прав громади працівниками Головного управління Держземагенства у Черкаській області.

Так звані, землі запасу, підпорядковані сільраді та селянам-пайщикам, рішеннями районної адміністрації було відведено за межі села Гусакове.

Одним розчерком пера орендарем цінної орної землі стала людина, яка мешкає геть у іншому селі і ніякого відношення до Гусакового не має!

До того ж, виявилося, що новоспечений орендар не володіє ні технікою, ні коштами, ні людськими ресурсами, а Договір оренди було укладено під. … посадку сада! Фахівці ЧАЛБ вбачають у цих діях явну корупційну складову!

Річ в тім, що згідно із Програмою безповоротної допомоги, що надається суспільством під розвиток садівництва, такий хитрун-орендар, або, як в нашому випадку – той, хто керує його діями, має можливість отримати значну матеріальну підтримку.

Ви запитаєте, про яку суму йдеться? Біля 1,5 млн гривень за, майже, 300 га земельних угідь!

Ось такий “відкат”!

І як же звати цього спритника, спитаєте ви? А прізвище такого собі скромного пересічного чолов’яги – Яструб…

Треба зазначити, що у селі , мало не з початку його існування, сумлінно працювало фермерське господарство СТОВ «Південь-плюс», директором якого є Шабанов Віктор Леонідович, він же – співзасновник СТОВ «Гусакове». Це -справжній землероб-розпорядник.

У підвідомчих йому господарствах працюють професійні фахівці-агрономи. СТОВ “Південь-плюс” завжди дотримувалося усіх агротехнічних норм обробки землі, проводило грамотні сівозміни культур.

До того ж, постійно надавало істотну допомогу селу Гусакове : забезпечувало паливом і реквізитом його майстерні, матеріально підтримувало дітей та інвалідів, поповнювало устаткуванням та інвентарем ФАП, дитячий сад, бібліотеку, ремонтувало дороги, організовувало літні дитячі табори та працевлаштовувало мешканців села!

І ось, одного чудового дня йому невмотивовано відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою!

22 серпня 2014 року Шабановим були подані заяви до Головного управління Держземагентства у Черкаський області за вх. № 3138, 3139, 3137 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у довгострокову оренду строком на 20 років земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення (рілля) орієнтовними площами 82,5 га, 138,6 га, 27,0 га в адміністративних межах Гусаківської сільської ради за межами с. Гусакове Звенигородського району Черкаської області для ведення фермерського господарства.

До заяв були додані усі документі визначені а. 2 ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України, ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство».

Не зважаючи на це, листами Головного управління Держземагентства у Черкаський області від 03 вересня 2014 року за № 709/0/300-14-СГ, 710/0/300-14-СГ, 711/0/300-14-СГ йому було невмотивовано відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.

В той же день, тобто 03 вересня 2014 року, аналогічна заява громадянина України Яструба Руслана Івановича була задоволена та йому надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у довгострокову оренду строком земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення (рілля) орієнтовними площами 82,5 га, 138,6 га, 27,0 га в адміністративних межах Гусаківської сільської ради за межами с. Гусакове Звенигородського району Черкаської області для ведення фермерського господарства.

Вже 03 жовтня 2014 року зазначені земельні ділянки були передані Головним управлінням Держземагентства у Черкаський області в оренду громадянину України Яструб Руслану Івановичу, що підтверджується договорами оренди землі «б/н» від 03 жовтня 2014 року, які зареєстровані 14 жовтня 2014 року Реєстраційною службою Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області.

Стало відомо, що працівниками Головного управління Держземагентства у Черкаський області при укладанні договорів оренди була значно занижена орендна плата за зазначені земельні ділянки, чим завдано шкоди державі.

Так, відповідно до договорів оренди від 03 жовтня 2014 року оренда плата встановлена громадянину Яструбу Руслану Івановичу за зазначені земельні ділянки складає 287154,55 гривень на рік.

Раніше, коли зазначені земельні ділянки знаходились в оренді у СТОВ «Гусакове» , орендна плата на рік складала біля 337000 гривень на рік. Таким чином, Головним управлінням Держземагентства у Черкаський області орендна плата занижена на 49845,00 гривень!

У зв’язку із цим державі, протягом строку дії зазначених договорів оренди, буде завдано шкоди у вигляді недоотриманої орендної плати у розмірі біля 996900,00 гривень (49845,00 грн. на 20 років)!

Більш того, при передачі землі Головне управління Держземагентства у Черкаський області не врахувало думки та проігнорувало звернення мешканців с.Гусакове, депутатів та голови Гусаківської сільської ради, які бажали, щоб зазначені землі обробляло саме фермерське господарство СТОВ «Південь-плюс» і належні йому підприємства.

Депутати Гусаківської сільської ради, разом із головою сільради, неодноразово звертались як особисто, так і письмово, до керівництва Головного управління Держземагентства у Черкаський області з проханням виділити зазначені земельні ділянки для ведення фермерства СТОВ «Південь-плюс», яке тривалий період здійснює сільськогосподарську діяльність в межах Гусаківської сільської ради, та зарекомендувало себе прекрасним господарником і фахівцем!

Зауважте, в 2012 році зазначене підприємство нагороджене медаллю «Агропідприємство року»!

Незважаючи на все це, Головне управління Держземагентства у Черкаський області передало земельні ділянки для ведення фермерства людині, яка навіть ніколи не працювала в межах Гусаківської сільської ради! Укладений з ним договір був непрозорим, без конкурсної складової і без урахування стандартних процедурних пріоритетів для тих, хто обробляв землю раніше і допомагав селу.

Процедура передачі Яструбу Руслану Івановичу в оренду 287 га землі була прихованою, в результаті чого порушено принцип рівності прав громади на землю, та завдано майнової шкоди державі!

ГО “Черкаське Антикорупційно-Люстраційне бюро” вважає, що дії працівників Головного управління Держземагентства у Черкаський області суперечать інтересам територіальної громади, та мають ознаки корупційного правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись Конституцією України, Земельним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про фермерське господарство», Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні»

ВИМАГАЄМО :

Провести перевірку викладених у статті фактів та вжити негайних заходів для відновлення порушених прав та інтересів територіальної громади с. Гусакове. Відповідальних осіб Головного управління Держземагенства у Черкаській області притягнути до кримінальної відповідальності.

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.