День фотографії


Spread the love

19 серпня – всесвітній день фотографії.

На знімку – перший у світі пам’ятник фотоапарату «Київ».

 

Спробую простими словами пояснити, чому пам’ятник фотоапарату Київ – це важливо.

Сьогодні кожен з нас фотографує телефоном і навіть не замислюється над тим, що фотографія змінила хід цивілізації. Цей етап не менш важливий, ніж виникнення писемності, книгопису, інтернету.

Фотографія дозволила бачити минуле таким, яким воно було насправді, а не з розповідей чи малюнків, дала можливість фіксувати реальність того, що відбувається.

Поруч зі мною – автор ідеї, історик Іван Зотиков та ювелір Ігор Лобортас, який зробив цю роботу. Ми зустрілися біля іншої роботи Лобортаса – фонтану зі скульптурою Архістратига Михайла на Володимирській гірці.

ХХ століття було століттям плівкової фотографії. І в цій епосі продукція київського заводу “Арсенал” без перебільшення мала гідну конкуренцію з Canon, Nikon, Leica.

У 60-70-х фотоапарати заводу «Арсенал» були такими собі Audi у світі плівкової фотографії серед Mercedes і BMW!

Не дарма саме київському заводу Арсенал довірили місію – зробити два фотоапарати спеціально для космічної програми «Союз-Аполлон».

Київські майстри зуміли придумати та зробити фотоапарати з вогнетривким покриттям, які не згоряли та чудово працювали у космосі. Таким чином арсеналівська оптика прославилася в усьому світі!

З 1946 до 1951 року в рамках репараційних виплат до Києва з Німеччини приїхали фахівці заводу Carl Zeiss, які навчали наших оптиків.
Сьогодні це історія. Але без плівкових камер багато в історії не було б зафіксовано.

19 серпня на заводі Арсенал, що по вулиці Князів Острозьких (колишня Московська), відбулося відкриття МеморіАрт-об’єкту».

Заходьте, вам там будуть раді…

Чому під час війни? Використовую відому цитату Черчілля.

Під час війни йому принесли на затвердження бюджет держави, де було викреслено рядок «культура». Він спитав – чому? Йому відповіли – то війна ж. Але Черчілль відповів: «Тоді за що ми воюємо?»

Дякую ЗСУ за те, що люди живуть.

Сьогодні.

Нині.

Маємо пам’ятати про це кожного дня!

І бути вдячним за життя!

Дмитро Комаров

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.