Історія “підтримки” внутрішнього виробника (продовження)


Spread the love

Щодо посилення поліцейського тиску по відношенню до підприємців і переробників деревної сировини Черкащини

(продовження, попередній анонс)

Схема злочинного “наїзду”

Описані дії, що в підсумку ведуть до збитків та занепаду лісової та переробної галузі області, проводяться за дуже простою і, навіть, примитивною схемою: затримання та обшук лісовозів з деревиною службовцями ДСР (департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України), незаконне довготривале утримання вантажу, в період якого здійснюється різнобічний тиск.

Штучно створені екстраординарні обставини, відповідно, впливають на відносини між постачальником і замовником, що, в свою чергу, призводить до розриву контрактів. При цьому, непоодинокі випадки залякування силовиками підприємців.

Ці методи нагадують 90-ті роки минулого століття, коли панував суцільний бандитський та міліцейський терор, коли цькування, “кришування”, погрози та залякування виробників і підприємців здійснювалися не тільки представниками криміналітету, а й правоохоронцями, силовиками та різними контролюючими органами.

З викладеного нижче документу зрозуміло, що керівне розпорядження надійшло від Голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднара.

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
Про координаційну раду з питань
дотримання законодавства у сфері
ведення лісового господарства
в Черкаській області
Відповідно до статті 6, пункту 9 частини першої статті 39, статті 41
Закону України „Про місцеві державні адміністрації“, враховуючи
Указ Президента України від 09.07.2019 № 511/2019 „Про деякі заходи
щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів“,
з метою дотримання законодавства у сфері ведення лісового господарства
в Черкаській області:
1. Утворити координаційну раду з питань дотримання законодавства
у сфері ведення лісового господарства в Черкаській області
(далі – координаційна рада) та затвердити її склад, що додається.
Установити, що основним завданням координаційної ради є аналіз
результатів діяльності підприємств лісового господарства Черкаської області
та напрацювання спільно з членами координаційної ради пропозицій стосовно
визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань, пов’язаних
із дотримання законодавства у сфері ведення лісового господарства
в Черкаській області.
Координаційна рада у своїй діяльності з процедурних питань керується
Примірним положенням про консультативно-дорадчий, координаційний
та інший допоміжний орган облдержадміністрації, затвердженим
розпорядженням обласної державної адміністрації від 12.10.2009 № 285,
і припиняє свою діяльність за розпорядженням Черкаської обласної державної
адміністрації.
2. Провести аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі
реалізації державної політики у сфері ведення лісового господарства.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови
Черкаської обласної державної адміністрації Безщасного Юрія.

Голова Роман БОДНАР

Можливо, наміри у нового очільника держадміністрації благі, та ось тільки їх втілення викликає дуже багато питань, адже “старанні” виконавці волі обласного керманича настільки жваво взялися виконувати його розпорядження, що забули про елементарні людські права, почали зневажати, гнобити і тероризувати лісову галузь Черкащини!

По всьому видно, що завзяті бюрократи-виконавці доручення Голови ОДА таки добряче «взялися» за лісову галузь, але ж, це може її зовсім зупинити!

Впроваджений ними жорсткий контроль особливо небезпечний на тлі карантинних заходів через пандемію, коли відбувається зубожіння населення, коли йде процес економічного спаду практично у всіх галузях народного господарства!

Зауважимо, саме лісова галузь Черкащини – одна з небагатьох, що стабільно працює і справно сплачує нашій державі високі податки, а за виробничими показниками є серед кращих на всеукраїнському рівні!

На фоні того, що Черкащина знаходиться в глибокій кризі, “славиться” високим рівнем бандитизму, постійно діючими «чорними схемами» та зловживаннями в обліку земель, має найгірші дороги, серйозні прогалини в медицині, об’єднанні територіальних громад та багато інших проблем, –  всі сили правоохоронців та силовиків кинуто на тотальні перевірки держлісгоспів, обшуки, затримки автомобілів з лісопродукцією тощо.

Більш того, коли для звіту перед главою ЧОДА потрібен результат, якого оперативники не можуть надати, то включається чистий популізм та вкидання у ЗМІ неправдивої, спотвореної інформації стосовно, нібито, виявлених збитків у лісовій галузі.

Взагалі, дуже дивує, чому в складі слідчих комісій немає жодного фахового спеціаліста, наприклад, були курйозні випадки, коли оперативники не могли відрізнити вільху від сосни і геть не розуміли, що таке “кладь”, як вона повинна складатися або де саме кріпиться бирка.

При цьому, методи тиску “дев`яностих” включаються по-повній! (До речі, саме так колись відбувалося у Чернівецькій області, де працював теперішній голова Черкаської ОДА)

Сьогодні підприємці та лісопереробники вирішили об`єднатися і разом відстоювати свої права! Готується широкомасштабна пікет-акція перед будівлею Черкаської облдержадміністрації.

Люди сподіваются, що очільника  Черкащини у лісовій галузі все ж таки цікавить не тільки сам ресурс, але й, наприклад, стан справ з лісовими пожежами, і як в умовах карантину лісівникам вдається тримати пожежну ситуацію під контролем.

Чи є для цього всі необхідні ресурси, засоби, фаховий особовий склад?

Також, вірять, що дуже цікавить Романа Боднара, чи посаджений ліс, скільки працівників задіяно у різних напрямках лісогосподарювання і таке інше…

Зовсім скоро місцеві вибори і є надія, що представник Президента на Черкащині намагатиметься їх проводити з більш справедливим ставленням до людей та й з іншими методами господарювання.

Наступна: «Обшуки під час карантину»

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.