Іван Сірко і Олександр Македонський – найкращі полководці всіх часів!


Spread the love

Іван Сірко, разом з Олександром Македонським, вважаються найкращими полководцями всіх часів та народів, адже не програли жодної битви!

 

 

Мало хто знає, що на світі є лише два полководці, які не програли жодної битви, всі походи закінчили успішно, захопили всі міста, які брали в осаду.

Один з них: Олександр Македонський, 19-ий цар Македонії, імператор Єгипту і шах Персії (356 до н.е. – 323 до н.е).

 Другий: український козак Іван Сірко (1605)-1680), який мав унікальний військовий талант і феноменальне везіння.

Загалом він провів 55 походів проти Османської імперії, 65 великих битв та 179 сутичок з ворогами і у всіх з них здобув перемогу!

 Під його керівництвом козаки захоплювали: Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілію, Тягиню (Бендери), Арабат, Перекоп, Ясси, Кафу, Бахчисарай, Трапезунд…

Перша велика перемога під командуванням Сірка сталася в 1646 року в ході тридцятирічної війни запрошений французами 2500 тисячний загін запорізьких козаків на чолі яких стояли Богдан Хмельницький та Іван Сірко за одну ніч взяли іспанську фортецю Дюнкерк, яку французька армія принца Конде не могли захопити п’ять років.

Фортеця Дюнкерк знаходилася в руках іспанців, і мала стратегічне значення – її називали «ключом від Ла-Маншу» Вдячні французи на честь перемоги Івана Сірка встановили пам’ятник козакам на березі Ла-Маншу (проте інформація про цей Дюнкерський похід ще потребує історичного дослідження).

На початку 1670-х років на переправі в пониззі Дніпра Сірко з 2 тисячами козаків розбив 10 тисячну татарську армію.

1675 у битві біля Чортомликської січі під його керівництвом було розбито 15 тисячну турецьку армію.

Тоді, після нічного бою з 15 тисячами(!) яничарів урятувалося лише 3 тисячі, а втрати козаків не перевищили 50 душ.

До речі, з цією перемогою пов’язують лист Мухаммеда IV до запорожців і славнозвісну козацьку відповідь на нього.

Наступного року  з 20-ти тисячною козацькою армією Сірко здійснив геніальну військову операцію по захопленню Криму. Операцію, що за стратегічним розмахом на кілька століть випередила свій час. Тоді він став першим козацьким отаманом, якому вдалося захопити столицю кримського ханства – Бахчисарай, а також всі головні ханські міста лише за 72 години…

Його полководницький талант породив серед козаків міф про характерництво Сірка (чаклунство, ясновидіння).

Навіть після смерті великий отаман продовжував воювати. За його заповітом, запорізькі козаки брали з собою на всі важливі бойові походи скриньку із висушеною правою рукою Сірка, намагаючись закликати військову вдачу.

 

Після дослідження могили козака-характерника в 1967 році, було виявлено, що беззмінний кошовий хоч і мав цілий та не пошкоджений кістяк, але зі слідами загоєних ран від холодної зброї.  Тому, можна впевнено стверджувати, що Іван Сірко, перш за все, був людиною, яка перемагала своїх ворогів за допомогою розуму та військового хисту.

Красивий, величний міф щодо особливостей Сірка, якому не можливо завдати тілесних ран холодною або вогнепальною зброєю, на диво поширився і в сучасній Україні. Нині у склепі знаходяться усі останки кошового, включно з муміфікованою рукою, яку козаки великий проміжок часу використовували, як оберіг.

Поховано  славного кошового отамана Війська Запорозького Івана Дмитровича Сірка біля Чортомлицької Січі ( на теперішній час – село Капулівка, Нікопольського району Дніпропетровської області).

“Козак поляже, але слава козацька не вмре не поляже, слава буде жити до кінця віку людей”!

                                                                                           Українці, шануймо своїх героїв!

Have any Question or Comment?

One comment on “Іван Сірко і Олександр Македонський – найкращі полководці всіх часів!

Sambuka Tour

Все вірно! На таких прикладах виховується почуття гордості за Націю і Державу!

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.