“Корови” Гельмязіва проти ветеранів АТО


Spread the love
Відповідно до положення Земельного кодексу України, громадяни, що зацікавлені в отриманні у власність земельної ділянки із фонду земель державної чи комунальної власності для ведення приватного селянського господарства або садівництва, будівництва жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) або індивідуального дачного будівництва, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування), який, в свою чергу, передає їм ці земельні ділянки у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні ними зазначається цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри, також додаються графічні матеріали, на яких вказано бажане місцерозташування.

Саме так і зробили ветерани війни (АТО), які облюбували вільні земельні ділянки в Гельмязівському районі : у межах норм безоплатної приватизації вони подали заявки до Держгеокадастру, отримали дозволи на розробку проекту землеустрою і, після розробки проекту, знову передали документи вже для їх офіційного затвердження.

Та не так виявилося, як очікувалося!

Одержати у власність омріяні земельні ділянки їм намагаються завадити … “корови” !

Адже в Гельмязівській сільській раді офіційно вирішили : краще нехай корови ходять по тій землі, ніж закріплювати її на безоплатній основі за ветеранами та інвалідами війни, хоча ті й захищали нашу Батьківщину і, безперечно, вистраждали свої пільги на ці ділянки.

Таким чином, на місцях, які спочатку планувалося виділити

учасникам та інвалідам АТО під земельні ділянки,

тепер  пасуться корови !

Ось така цікава позиція сільської ради. Але і деякі депутати обласної ради теж вважають, що ті скандальні ділянки важливіші для випасу корів, ніж для людей. незважаючи на те, що тих пасовищ біля Гельмязіва – аж за двісті гектар з гаком !

Обурені ветерани АТО збираються приїхати до Черкас, щоб завітати на сесію обласної ради, подивитися народним обранцям в очі і запитати – звідки в них таке відношення до людей, які своїм життям ризикували заради односельців, ризикували, щоб всі вони мали можливість мирного життя в рідному селі і в рідній країні ?!

Українські воїни збираються подивитися в очі саме тим депутатам, які вважають, що ветерани не заслуговують на шматочок землі, або, що корови – важливіші за пролиту ними кров!

Ситуація, що склалася, ганебна і обурлива для суспільства в цілому, адже є індикатором не тільки деяких бюрократичних настроїв а, можливо, має й цілком конкретне корупційне підгрунтя у владних структурах та проявляється в тих чи інших формах по всій країні.

 

Завжди боляче, коли ветеранам війни (АТО), або членам сімей загиблих захисників України, або бійцям, які отримали бойові каліцтва, в результаті чого стали інвалідами, а деякі втратили навіть свої родини, – в мирному житті відмовляють на вистраждане ними право отримати свій земельний пай!

Цікаво, чим же, нарешті, закінчиться протистояння з недолугими гельмязівськими “коровами” ?!

“Громада Черкащини” на прохання ветеранів АТО смт Гельмязів, Золотоніського району, Черкаської області

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.