Ліхтар, ломбард, аптека …


Spread the love

Життя всередині «чорного квадрата» з аптек, ломбардів, пивнух і наливайок –
це зовсім не «фірмова» проблема Черкас!

Пригадайте, скільки книгарень у 270-тисячному місті?!

«Будинок Книги» — в «Хрещатик-сіті», магазин «Кобзар», що навпроти залізничного вокзалу та центровий «Світоч» біля будівлі міськради…

Пригадав – скільки зміг, але, начебто, ось це і все!

Претензій до бізнесу – ніяких! До того ж, наприклад, якщо раптом аптеки виявилися нерентабельні, то їх теж значно б поменшало… А якщо люди раптом перестануть пити пиво «пінне», то й «ПИВАСні» річки безперечно швидко всохнуть…

Претензії у мене – до оформлення життєвого простору навколо нас!

Спитаєте, що ж треба робити — забороняти наливайки, скорочувати пивнички?! Та боронь боже! Співгромадян, які не готові жити без щоденного контакту з Бахусом, доволі багато. Провал «сухого» закону в США та антиалкогольної кампанії в пізньому СРСР — хороше щеплення від безглуздої практики заборон взагалі, а в алкобізнесі зокрема.

Але ж не можна повністю віддавати життєвий простір нашого міста випивохам та сумнівним юнакам, які мало не відкрито передають один одному пакетики з одурманюючими порошками.

На мій погляд, ось чим насамперед має перейматися як місцева, так і центральна влада:

звичайно ж, максимально сприяти власникам невеликих кав’ярень, чайних, різних кондитерських або кафе з морозивом та тістечками для батьків з дітьми.

Сприяння — це створення економічних преференцій,

а саме – символічного оподаткування,

низької орендної плати тощо.

звичайно ж, розвитком мережі книжкових крамниць, ось тільки не з розрахунку однієї на 90 000 населення, а хоча б однієї — на 10 000 тисяч!

Звичайно ж, встановленням нових спортивних та дитячих майданчиків!

Звичайно ж, облаштуванням парків та скверів з фонтанчиками та лавочками!

Зрозуміло, що суто соціальний сегмент, спрямований на суспільний розвиток, — саме те, на чому заробляти складно! Тому і бізнесу не дуже цікаво! Але в тому і полягає завдання місцевої влади, щоб сприяти розвитку інфраструктури з акцентом на суспільний розквіт, а не на деградацію!

Сьогодні, на превеликий жаль, життєвий простір у Черкасах, втім, як і майже у всіх обласних центрах (про районні — мовчу!), все ще облаштовується за Олександром Олександровичем у його важкий кризовий період: «Ніч, вулиця, ліхтар, аптека …» читай «Ніч, вулиця… півас, ломбард, аптека…»

Віктор Борисов, facebook
12 грудня о 13:32 ·

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.