Історія міста Черкаси
Парк “Сосновий бір”
На фото – сосна, посаджена мною ще 1957 року! Сьогодні велетенській лапушці пішов вже сьомий десяток…
Це дійсно одне з найперших дерев на території парку «Сосновий бір» – краси та гордості нашого міста.
Після закінчення лубенського лісового технікуму, ще зовсім юною дівчинкою мене направили на роботу техніком-лісівником до дахнівського лісництва черкаського лісового господарства.
Сформовані нашим лісництвом бригади продовжили розпочату у 1953 році роботу Черкаської лісозахисної станції зі зміцнення соснами горбистого піщаного пустира вздовж урвища на околиці міста Черкаси.
Так склалося, що посаджене мною дерево було трохи осторонь основного масиву і якось відразу сподобалося і запам’яталося. Через багато років мені захотілося знайти його і поділитися радістю цієї зустрічі.
Ви тільки погляньте, яким красивим і потужним деревом став колись крихітний саджанець. Для багатьох черкащан саме сосна назавжди залишиться символом життя та довголіття, характерною ознакою Черкас.
Будь-якої пори року у цій частині міста казково красиво і затишно
Найбільший у межах міста парк «Сосновий бір», який спочатку називався «Міський парк імені 50-річчя Радянської влади», тоді не існував навіть у проекті. Спроектований та закладений він був уже після озеленення дахнівським лісництвом берега Дніпра.
Його офіційне відкриття відбулося лише через десять років у 1967 році.
Наразі це пам’ятник садово-паркового мистецтва України загальнодержавного значення.
Валентина Журенкова, інженер-технолог, ветеран праці, черкащанка.