Очевидне-неймовірне


Spread the love

В Ізраїлі провели дуже цікаве дослідження. У добровольця було взято краплину крові, яку вивели на екран потужного мікроскопа. І на екрані дослідники побачили наступну картину:

Ось бактерії, вони повільно рухаються. А ось – макрофаги, кров’яні тільця, обов’язок яких, стежити за чистотою крові. Вони як санітари-дезінфектори. Така у них місія – видаляти все чужорідне…

Але … щось ці “санітари” якісь сплячі та кволі. Бактерії безтурботно швендяють перед ними, як по бульвару під час вечірньої прогулянки, а макрофаги сплять, наче вони їх і не бачать.

Нарешті, випробуваному включають смішний комедійний фільм. Він сміється, у нього піднімається настрій.

Починається найцікавіше : макрофаги раптово прокидаються і негайно приступають до виконання своїх прямих “службових обов’язків” !

Вони підступають до бактерій і з апетитом починають їх заковтувати… Можливо, прийшов час обіду, і вони відчули неабиякий апетит?… але, насправді, все набагато цікавіше.

Зв’язок «Свідомість -Тіло», давно обговорюється і є багато доказів їхньої взаємодії. Але в цьому дослідженні цікаво те, що клітини імунного захисту дуже чуйно реагують саме на наш настрій !

І це ще не все. Відзначимо важливу річ:

«Крапля крові була за межами тіла, адже людина в цей час сиділа в іншій кімнаті. Вочевидь, її настрій якимось незбагненним чином впливав на цю краплину» !

Це означає тільки те, що існують інформаційні канали, за якими хвилі свідомості впливають на об’єкти поза джерела свідомості.

В експерименті була і інша сторона. Випробуваному демонстрували фрагменти з фільму жахів. І що ж? У той же самий час у краплині почали відбуватися дивовижні речі. Неочікувано активізувалися … бактерії !

Вони несподівано підбадьорилися і їх раптом якось побільшало. Незабаром бактерії почали хазяйнувати, ніби у себе вдома, ба, навіть, почали нападати на макрофагів. Ті, в свою чергу, “задкували” і розбігалися в різні боки. Звісно, хто встиг…

Принцип зрозумілий: стан свідомості – найважливіший фактор підтримки нашої внутрішньої екології. І не тільки нашої.

Адже хвилі свідомості, про які зазначено вище, починають поширюватися і впливати на віддалені клітини власної крові.

І не тільки власної !

Адже мої діти і родичі – це моя кров. Значить, мій настрій впливає на стан макрофагів моїх дітей, де б вони не знаходилися – поруч або на іншому континенті.

Значить, мій стан свідомості також причетний до, так би мовити, «родового імунітету».

Попутно згадується, хоч трошки і кумедна, але повчальна історія. Її розповів один пацієнт, годинниковий майстер.
Робота ця, як ми знаємо, вимагає великої уваги і точних дій. Так ось, в цього майстра іноді, під час роботи, починав смикатися вказівний палець лівої руки. Ясно, що в такому стані працювати було неможливо.

Спитаєте, що він робив в цьому випадку?

Ні він не робив масаж пальцю, не пив магній для зняття спазмів, не давав руці відпочити… Він брав телефон і дзвонив своїй матері, яка жила далеко-далеко, за тисячі кілометрів, в іншій країні.

Ви думаєте, він звертався до неї за порадою, як прибрати набридливе тремтіння?

Помиляєтеся.
Вслухайтеся, що він говорив:

«Мамо, ви знову переживаєте за мене! Припиніть хвилюватися, а то я не можу працювати! ».

Якщо навіть легке хвилювання матері здатне викликати неправильності в фізіології її сина, то що говорити про великих потрясінь. Звідси ми робимо важливий крок у розумінні суті речей.

А висновок простий:

Колишня формула: «Це моє життя, що хочу, те й роблю з ним» безнадійно застаріла.

«Стан нашої свідомості відповідає за стан імунітету наших дітей, родичів і близьких», ось як тепер треба розуміти життя.

Значить, треба знайти спосіб створення ейфорії, радості, щастя, і бажано створювати його в великій кількості.

Роздуми привели Нормана Казінса до очевидної думки: якщо негативні емоції, що пригнічують ендокринну систему, є «провокаторами» захворювань, то позитивні емоції , активізуючи її діяльність, можуть стати «стимуляторами» одужання.

Кожна людина має дуже простий і доступний засіб зцілення – Сміх!

Тож, стара приказка: «Сміх – найкращі ліки» набуває реальну фізіологічну основу.

У 1976 р Норман Казінс видав автобіографічну книгу «Анатомія хвороби (з точки зору пацієнта)».

Книга буквально справила вибух і стала бестселером. Спираючись на власний досвід, автор зумів чітко довести, що позитивний емоційний стан може вилікувати навіть від смертельної хвороби. Так що, якщо хочете довго жити і не хворіти – частіше “вмирайте” від сміху!

“Людина, яка розсмішила смерть», facebook.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.