Пекар з “Титаніка”


Spread the love

Розповідають, як і у всякого справжнього британця, у пекаря Чарльза Джокіна було хобі – він випивав. Хобі захоплювало пекаря повністю і забирало майже весь вільний час…

Британський трансатлантичний Королівський поштовий корабель «Титанік», на якому ходив Джокін, був величезним  фешенебельним готелем з багатодекорованими інтер’єрами і чудовою кухнею.

Його шеф-кухар отримував другу, після капітана Сміта, зарплату на судні і командував шістьма десятками кухарів.

У Джокіна, як у старшого суднового пекаря, теж була ціла дюжина хлопців в підпорядкуванні, офіцерська посада і окрема каюта, де він тримав свій самогонний апарат ( як ви розумієте, з дріжджами у нашого героя проблем ніколи не виникало).

Тієї злощасної ночі, коли «Титанік» напоровся на айсберг і за дві з половиною години затонув, Чарльз, як завжди, вдавався в каюті до свого улюбленого хобі .

Почувши глухий скрегіт уздовж правого борта, він, прихопивши пляшку з випивкою, вийшов на палубу.

Незабаром капітан Сміт віддав команду розчохлити рятувальні шлюпки.

Джокін зібрав команду підпорядкованих йому пекарів на камбузі і, проявивши ініціативу, наказав рознести запаси хліба по шлюпках, потім повернувся в свою каюту, щоб запастися віскі.

Після оголошення «шлюпочної тривоги» старший пекар зберігав олімпійський спокій.

Старший судновий пекар садовив жінок і дітей в шлюпку №10, командиром якої, згідно з розкладом по тривозі, він був.

Сам Чарльз Джокін в шлюпку не сів, а, поступившись своїм місцем одному зі своїх підлеглих, вважав за краще спуститися в каюту і, лежачи одягненим на ліжку, продовжував випивати.

У ліжку Чарльз провів ще близько години, насолоджуючись спокоєм і віскі.

Коли в каюту почала просочуватися вода, він надів рятувальний жилет і, взявши з собою випивку про запас, піднявся на верхню палубу, де його помітив другий помічник Лайтоллер.

На той час вже всі шлюпки «Титаніка» були спущені на воду і відійшли від судна, що тонуло.

Пізніше Лайтоллер розповідав, що Чарльз був «страшенно п’яний» і другий помічник вирішив, що старшому пекареві не судилося врятуватися.

На палубі Джокін, не забуваючи робити глотки з фляжки, викидав за борт дерев’яні шезлонги. Викинув він їх штук п’ятдесят чи шістдесят. Деяким потопаючим плаваючі у воді шезлонги потім врятували життя.

Чарльз до останнього залишався на борту «Титаніка».

Коли корми судна стала швидко занурюватися, він переліз через поручень у кормового флагштока. Через мить «Титанік» пішов під воду, не створивши виру. Так Чарльз Джокін опинився у воді, навіть не намочивши волосся на голові.

Понад чотири години він провів в холодних водах Атлантичного океану, борсаючись і випиваючи.

Лайтоллер не повірив своїм очам, коли побачив Джокіна серед врятованих. Якщо не брати до уваги опухлих ніг, то купання в крижаній Атлантиці ніяк не відбилося на здоров’ї винахідливого моряка.

Улюблене хобі Чарльза додало йому, так необхідне в ту ніч, спокій в душі і раціоналізм у вчинках. Він врятувався сам і допоміг врятуватися багатьом іншим.

Джокін покинув «Титанік» останнім, максимально скоротивши для себе час перебування в холодній воді.

Протягом чотирьох годин він залишався з сухою головою і мав пристойний запас висококалорійної їжі в рідкому, незамерзаючому при мінусовій температурі, вигляді.

Після порятунку наш герой не зрадив своєму хобі і своєї професії : продовжив випивати і ходити в море.

Чарльз Джокін побував ще в двох кораблетрощах і дожив до 78 років.

На його могилі написано «Пекар з «Титаніка».

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.