Поки урядовці на різних майданчиках запевняють, що докладають максимальних зусиль, аби опалювальний сезон в Україні розпочався вчасно, і минув без особливих ускладнень, директор черкаського Теплокомуненерго Павло Карась, виступаючи в студії редакції видання “18000”, рубонув правду-матку…
Дослівно:
“...Я б рекомендував, особливо людям старшого віку, особливо сім’ям з малими дітьми, розглянути варіант тимчасового виїзду у разі особливо поганої ситуації до родичів у сільську місцевість, де є можливість опалюватися без газу…”
Щоб зрозуміти цю нехитру сентенцію, не треба бути директором КП. Будь-яка неупереджено мисляча людина бачить і так, що:
1) рівень моральної та інтелектуальної деградації на росії перевершує найсміливіші прогнози. Карфаген (себто, Україна) має бути зруйновано…Щоб утриматися при владі, путіну слід продовжувати війну в Україні. При цьому на полі бою перемога неможлива. Тому братимуть змором. Один з елементів тиску – зрив опалювального сезону у великих містах;
2) ракети путіна нині поцілюють в торгівельні центри, ангари з зерном, підприємства тощо. Що слід зробити для того, щоб (напишу м’яко) ускладнити опалювальний сезон у Києві, Дніпрі, Одесі, Черкасах? Далі продовжувати не буду, але не тому, що підказувати ворогу не слід, а тому що там і без мене добре знають – куди поцілити;
3) за цих умовах першими жертвами холоду стають люди, що проживають у багатоповерхових будинках. Якщо, крім холодних труб в оселях, зникне електроенергія – ситуація буде критична. Так, останні зими в Україні були м’якими. Але стабільно трапляється кілька нетривалих періодів, коли температура повітря уночі може опускатися нижче -20 градусів;
4) ракетні удари по теплогенеруючим підприємствам найбільш ймовірно завдаватимуться не влітку й не восени, а з першими морозами…
Тому , без метушні й паніки, кожному слід вже зараз потурбуватися про власну енергетичну проблему наступної зими. Ймовірність такого сценарію: фіфті-фіфті…
Як рятуватися у випадку зриву опалювального сезону? Безперечно, значна частина активних і мобільних людей мають один чи навіть кілька варіантів. Місцевим же владам в Україні слід вирішити, як обігріти стареньких, одиноких, немічних. Куди евакуювати, як доставляти, чим забезпечити підвоз харчування, медичне обслуговування тощо…
Віктор Борисов, Черкаси