Про інстинкти


Spread the love

 

Наші інстинкти – це керуючі програми, “встановлені” в нижні відділи (правильніше сказати, навіть не мозку, а нервової системи) і які служать єдиній меті – виживанню.


Саме така локалізація інстинктів приймається тому, що одночасно з еволюцією біологічного об’єкта  відбувалася і еволюція його нервової системи: спочатку це був ствол спинного мозку, тож найдавніші керуючі програми “записані” саме на ньому.

(До речі, чи не цей ствол асоціюється з древнім змієм – причиною, так званого, гріхопадіння першої людини?!)

 

 

 

 

 

Відповідно, у вищих відділах нервової системи зберігаються пізніші інстинкти, спрямовані на інші цілі і проявляються вони інакше, ніж древні, хтоничні (що уособлюють дику природну міць) інстинкти.

Вищі відділи нервової системи, вони і по розташуванню – вищі, оскільки знаходяться у верхній точці стовбура, і за своєю значимістю – теж є вищими.

Детально заглиблюватися в світ інстинктів, з огляду на велике розмаїття останніх і складності об’єктивізації їх проявів, в короткій замітці не доцільно.

До того ж, більшість людей просто ще не готова ототожнювати свою поведінку саме з діяльністю інстинктів, але інформаційна складова і об’єктивний критицизм власних безумовних (інстинктивних) реакцій вже може стати хорошим початком для персональної трансформації (перетворення) з тваринної сутності на людську.

Володимир Кікоть

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.