Роботи Boston Dynamics


Spread the love

Компанія Boston Dynamics опублікувала ролик, в якому всі її роботи – два людиноподібних Atlas, один з чотирма ногами по імені Spot і двоколісний Handle – танцюють під пісню Do You Love Me (The Contours), демонструючи свої можливості.

Фрагмент новорічного танцю роботів

Ходячі роботи існують вже кілька десятків років, але саме в останні роки вони отримали найбільший розвиток та нарешті стали переходити у виробництво дрібними серіями.

При цьому, удосконалення апаратної частини та алгоритмів ходячих роботів відбувається дуже швидко, і цей прогрес ми спостерігаємо наочно.

Для прикладу, зовсім нещодавно – у 2015 році, більшість апаратів, продемонстрованих на змаганнях розробників людиноподібних роботів, що проводить DARPA, відчували труднощі навіть у підтримці балансу на місці або при повільній ходьбі.

Компанія Boston Dynamics вважається одним з лідерів у сфері виробництва ходячих роботів і любить похизуватися можливостями своїх розробок в самих незвичних ситуаціях, наприклад, у паркурі або буксируванні грузовика  роботособаками.

Зараз компанія випустила ще один ролик, з якого можна дізнатися про можливості роботів різних типів на сучасний момент і те, як вони ловко рухаються.

Раніше це був танок одного Spotа, а в новому ролику четвірка роботів станцювала під пісню Do You Love Me, записану в 1962 році групою The Contours.

Роботи почергово приєднувалися до танцю і синхронно виконували рух у ритмі музики, причому зовсім інакші для кожного типу.

Більшість таких рухів дуже складна для роботів, ще й такого розміру та ваги. До прикладу, 80-кілограмовий Atlas в танці перескакував з ноги на ногу так, що інколи у стрибку обидві ноги одночасно здіймалися над землею .

Ймовірніше за все, під час запису роботи виконували заздалегідь запрограмовані рухи, хоча вже існують алгоритми, які дозволяють ходячим роботам підлаштовувати свій танець під конкретну композицію.

У середині грудня южнокорейська компанія Huyndai купила Boston Dynamics в японській Softbank.

У заяві після оформлення угоди новими власниками було відзначено, що вони продовжать розробляти  роботів для складів і представлять серійний варіант для цієї задачі вже у 2021 році (ймовірно, на базі Handle), а також розроблятимуть медичних людиноподібних роботів для роботи з пацієнтами в лікарнях.

 

Григорій Копієв – facebook , переклад Валерій Журенков

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.