ЩОДО КОНЦЕПЦІЇ МУРАЛУ НА “ЛЮБАВІ”


Spread the love

..кілька непрофесійних думок з приводу наміру міської влади Черкас створити на фасаді ТРЦ “Любава” (це – самісінький центр міста) мурал на честь воїнів ЗСУ.

Анатолій Бондаренко пише, що автор ідеї – харків’янка Яна Волк.

– Як розповіла сама Яна, у такий спосіб її творча група, яка працює в напрямку фотореалізму й вже понад десять років створює такі роботи, хоче підтримати всіх тих воїнів, які зараз на передовій, які захищають нас та завдяки яким ми можемо зараз жити більш спокійним життям, – вважає мер Черкас.

Бондаренко оприлюднив також ескіз майбутнього муралу. На матеріали та фарби для майбутнього муралу слід зібрати 162 тис. грн.

В архітектурному та мистецькому відношеннях Черкаси поки що – не Париж. Тому будь-які спроби надати місту крихту неповторності слід лише вітати. І по ідеї муралу, присвяченому Збройним Силам України, – ніяких заперечень.

Але є одне уточнення. І, як на мене, воно суттєве!

Мурали є в багатьох містах України. У рідному для Яни Волк Харкові на вулиці Сумський є чудовий мурал, що зображує актора Леоніда Бикова в образі капітана Титаренка в фільмі “У бій ідуть одні “старики”. Цей мурал теплий, індивідуальний, і робить Харків трішечки “харьківськіше”.

На вул. Брюкнера в Тернополі є мурал з митрополитом Андреєм Шептицьким. Він цілком в культурній та релігійній традиції регіону.

Також, до прикладу, в Івано-Франківську анонсовано появу двох муралів – вже згаданому Шептицькому ( на фасаді будинку Католицької загальноосвітньої школи-гімназії) та Любомиру Гузару – на будинку біля Духовної семінарії. Ескізи, оприлюднені в ЗМІ, просто чудові. “Франік” стане ще “франкіше”…

У черкаського муралу воїну ЗСУ, як на мене, є одна вада – він знеособлений. Зображення українського бійця у військовій амуніції та з майже закритим обличчям може з’явитися в будь-якій точці України. У нього немає індивідуальності та прив’язки до території, до Черкас.

Прив’язати зображення дуже просто. Слід відкрити воїну обличчя та зобразити там реальну людину. Це може бути генерал-майор Ігор Момот. Або будь-який черкащанин, що геройськи проявив себе в російсько-українській війні.
Таке зображення буде «теплим», максимально наближеним як до Черкас, і повністю зрозумілим для українця з будь-якого міста чи села. Найголовніше – центр міста стане трішечки самобутнішим.

Віктор Борисов, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.