Міська влада Черкас відмовляє сім`ї атовця в соцдопомозі


Spread the love
СІМ’Я ПОКІЙНОГО АТОВЦЯ З ЧЕРКАС БОРЕТЬСЯ З МІСЬКОЮ ВЛАДОЮ ЗА КОШТИ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ (ДОКУМЕНТ)

Учасник антитерористичної операції Павло Ніженський 33-річним помер у липні 2017 року.

Сім’я загиблого ветерана-черкащанина не змогла отримати кошти, передбачені спеціальною програмою виплат. Від вдови місяцями вимагали надати посвідчення, якого в реальності не існує.

Жінці з двома дітьми, 5-ти та 13-ти років, взявся допомагати юрист ГО “Організація ветеранів АТО міста Черкаси та Черкаської області” Сергій Михайлович Громико.

Минулого року він таки “виборов” родині належні їй за законом півсотні тисяч гривень. Тепер майже півроку намагається домогтися від департаменту соцполітики виплати другої частини допомоги.

Сергій Громико розповів, що родина загиблого ветерана має повне право на отримання соціальної допомоги: спеціальна програма передбачає першу одноразову виплату в сумі 50 тисяч гривень та другу – 5 тисяч на кожного члена родини.

“2018-го року виконавчий комітет Черкаської міськради прийняв рішення, яким затверджується порядок надання щорічної грошової допомоги на оздоровлення членам сімей учасників АТО, ООС, які загинули або померли внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань, пов’язаних із захистом Батьківщини, – повідомив Сергій Громико. – Згідно з цим положенням, було складено перелік необхідних документів, які й подала Ірина Ніжинська, дружина загиблого.

Заяву на перше відшкодування з обласного бюджету (50 тисяч грн.) очільник департаменту соцполітики Олег Гудзенко та заступник міського голови Юрій Ботнар підписали. Але тепер черкаський міськвиконком знову вдався до горезвісних традицій і “по-тихому” змінив своє рішення.

Громико переконаний, що причини відмови – вигадані, адже перелік потрібних минулоріч документів відповідає дійсності і нині.

Від родини Ніженських вимагали довідку, яка б підтверджувала, що смерть Павла пов’язана із захистом Батьківщини. Проте, як зауважує пан Сергій, такого документа в природі не існує.

“Є тільки посвідчення члена сім’ї загиблого і члена сім’ї військовослужбовця, пов’язаного з виконанням проходження військової служби. Обидва стосуються учасників АТО, але окремого посвідчення, яке вони хочуть, немає.

Першого разу людині дали виплати, а вдруге починають умисно не оплачувати”, – каже обізнаний у правознавстві захисник.

У п’ятницю, 14 червня, в кабінет Олега Гудзенка вкотре безрезультатно завітала дружина загиблого бійця. В одного на лиці посмішка, в іншої – сльози, каже Сергій Громико.

Уже в понеділок, 18 червня, чоловікові вдалось отримати оновлене розпорядження виконкому, датоване 28.05.

“Члени виконкому “по-тихому” внесли зміни до рішення від 14.12.2018 : щоб сім’я не змогла отримати соціальну допомогу, в пункт 1.3 було додано, що смерть ветерана має бути пов’язана із захистом Батьківщини.

Тепер родині взагалі нічого “не світить”. Такого вони не мають права робити, ці дії обмежують права людини”, – каже Сергій.

У коментарі сайту vikka.ua директор департаменту соцполітики пояснив, що сім’я Павла Ніженського не може претендувати на виплату у 5 тисяч гривень кожному члену родини.

“Вони мали право на 50 тисяч гривень, які надійшли з обласного бюджету. На оздоровлення членів родини загиблих атовців у нас був затверджений інший порядок.

Відповідно до нього, родина Ніженськіх не має права на отримання соціальної допомоги, оскільки чоловік загинув не під час виконання бойових обов’язків, а внаслідок нещасного випадку, трагедії, що сталася в їхньому житті, – автомобільної аварії, – каже Олег Гудзенко. – Ми дуже хочемо їм допомогти, але змоги фізично не маємо, оскільки порядок прописаний для тих, хто загинув під час або внаслідок виконання бойових дій”.

Та родина покійного учасника АТО все ж таки сподівається на справедливість. Мовляв, допомогу на оздоровлення жінка й діти мають право отримати так, як і першу одноразову виплату. А таємна зміна розпорядження виконкому, зауважує Сергій Громико, взагалі протизаконна.

Зараз справа знаходиться на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини. Його представник вже направив міському голові Черкас Анатолію Бондаренку запит щодо перевірки ситуації, яка склалась в родині загиблого, та усунення порушення законодавства.

В редакції є всі необхідні копії підтверджуючих документів
В редакції є всі необхідні копії підтверджуючих документів

 

“Громада Черкащини” за матеріалами сайту новин vikka.ua

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.