Солодашка


Spread the love

Вчора Солодашці виповнилося два з половиною рочки – і маму з татом із цим ніхто не привітав. Самі собі купили по каві та горішку, посмажили лосося на новій сковорідці-гриль, заїли салатом і запили вином…

Тому, ось вам допис із вихваляннями. А ви за те насипте мені в коментарі вітань. Бо, знаєте, в сучасному материнстві кожне добре слово на обліку.

Отож, вчора ввечері, мабуть на честь свята (!), няня повернула Даринку з прогулянки зі словами:
– Або вам доведеться шукати нову няню… або мені доведеться вчити англійську!

А було воно так…

У нас на районі є натхненна мама-філологиня, яка сьогодні говорить із дітьми українською, а завтра англійською, сьогодні українською, завтра англійською і т. д.

Ото вони ходять по пісочницях і каварнях, “хелп мі” тут, “доунт ду іт” там – і… дратують менш завзятих матерів. Трошки. Зовсім трошки. Але дратують. Навіть нас.

Кажу “навіть нас”, бо в нашій сім’ї англійською володіють і на рівні дисертацій, і трошки нижче. Тому, як батьки, ми розслабилися вкрай. “Треба буде, вивчить” – ось і вся наша мовна педагогіка.

Щоправда пісеньки англійською ми Даринці вже ставили, це да. Але все інше – на повному нулі. Он я цьогоріч вперше в житті вивчила повний текст Jingle Bells, бо донька вимагала. А коханий навіть не ворухнувся, бо вже давно знав напам’ять і Itsy Bitsy Spider (який мені тепер на тому світі буде аговкатися…), і Twinkle, Twinkle, Little Star, і Smoke on the Water.

Проте повернімося у вчорашній вечір. До вчорашнього вечора мала вважала, що ніхто в цій реальності не розмовляє мовою Пеппі та Джорджа. А потім почула в пісочниці цю маму-філологиню та її дитинча 3+…

Боже, боже, що то було!.. Наша донька вперше зустріла однодумців. Одномовців ! Людей, здатних по-справжньому її зрозуміти! Поговорити з нею мовою Шекспіра і Дікенса /закреслено/ Джей Джея та його родини!

Здатних розділити з нею світ творчості, гри і відкриттів не на екрані, а в реальному часі!..

Дашка наскочила на нових знайомців і взялася їм співати англійською. Десятки більш чи менш зрозумілих пісень. Цифри. Англійську абетку. Ігрові діалоги. Сумні історії про павуків та нездорову їжу. Веселі історії про скідамарін, любов і хороводи…

Коротше, знайомці зникли за обрієм, а дитина співала до самого дому. І до самого сну теж співала. І нашу няню заспівала так, що сьогодні та вже просила посилання на всі ці пісні, аби осягнути, чого дівча від неї хоче.
Оце я розумію, натхнення! Оце я розумію, мотиваційний спікер!

Хоча більше сінгер, але не будемо присіпуватися. Просто так і запишемо про Дашу : вже з віку 2,6 уміла мотивувати дорослих до вивчення іноземних мов.

Насправді я зачаровано спостерігаю, як спочатку Дашуня опанувала українську, а потім в якусь мить стався прорив у англійській. Розвиток мовлення за тими ж принципами: спочатку якісь найпростіші слова, потім підспівувала «Вась, вась, вась йо хендз», а вже на цьому тижні стала бомбити цілими рядками з пісень…

Даша-солодаша і тато-почитато під чарівною парасолькою

Коли дитина набирає обертів у рідній мові – це одна історія. Але коли тут же, з невеличким інтервалом, вона хапає англійську просто з повітря… це – майже магія ! Ще й якщо ми, як батьки, не докладаємо систематичних зусиль до цього… Таки ж, дійсно, магія !

Принаймні я ніколи раніше такого не бачила.

З інших новин: станом на два з половиною роки Даринка проявляє себе як дуже хазяйська дитина. «Дякую за продукти! Ми ще приїдемо», каже вона бабусі на прощання. А вдома вона залазить в нижні відділи гардероба і примовляє:
– Я пішла в підвал до хрещеної… по огірочки!

Це ще одне секретне знання про нашу доньку: вона надзвичайно любить квашнину. З квашеним огірком вона може змолоти ВСЕ. Далі в рейтингу йде квашена капуста. Її з невеличким відривом наздоганяють помідори. Теж квашені. Томатний сік без спецій і солі – пий сама.

Звісно, як зла мамка я даю дитині лише мікроскопічні шматочки тих ласощів. Бо маленька, солоненьке, бережемо нирки. Саме тому одного ранку Дашунька прибігла до нас в кімнату натхненна, очі горять, руки трясуться, а в руці – квашений огірок. Цілий. І кричить:

– Мамо, мамо! Я знайшла на столі огірочок! І поцупила! Я зараз з’їм його ВЕСЬ!
Е ні, я не вирвала той огірок у неї з рук. Хоч серце смикнулося, та й рука теж смикнулася… Але, якщо вже вполювала, то нехай топче…

А ще я маю сказати: нарешті стало таки легше.

Розумна, чуйна, натхненна дитина-говорун, здатна до перемовин і самозайнятості протягом 5-10 хвилин (і яка відростила вже майже всі зуби) – це вже зовсім інша історія материнства, ніж була до того.

Колись мати казала, що якби їй зразу видавали дітей, підрощених до двох з половиною років, то вона б рожала і рожала. Тепер я розумію, чому.

І мені так нескінченно прикро, що ось, я відзначаю два з половиною роки материнства, а моєї мами немає. Мені так хочеться спитати її: “Чи я теж така була? Така солодашка? Ви теж мене хотіли обіймати, пригортати і з ручок не спускати?!” І я навіть знаю, що би мама відповіла.

Вона б сказала: “А ти пам‘ятаєш, як тебе батько на руках носив до самої школи? Вже й не абияке маля… Ти тоді в п‘ятому(!) класі вчилася, і було багато снігу… То батько тебе на руках до школи ніс. Чотири кілометри!”

Але насправді я хотіла сказати про любов. Вона – не минає. Лише росте. Постійно розтягує наші душевні резервуари – і прибуває, прибуває, прибуває… Розтікається довкола. Плюскає. Фонтанує. Затоплює усі усюди…

І це найголовніше, що я знаю про материнство станом на два з половиною роки.

Далі буде

Facebook, ім’я змінено

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.