Палац Шувалова, Тальнівський парк – соціальний проект “Право Бути”


Spread the love

22 листопада 2018 р. представники Громадської організації екологічного та туристичного спрямування “КолоОбіг” провели насичений надзвичайно цікавими подіями день у Тальнівському парку-пам’ятці загальнодержавного значення (м. Тальне, Черкаської області)

Цей захід був організований у рамках виконання соціального проекту “Майстерня екодискусії “ПРАВО БУТИ””, спрямованого на ознайомлення з проблемними питаннями природно-заповідних територій, а саме – парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, що на Черкащині, визначення напрямів та необхідних заходів для сприяння їх збереження, відновлення природних ресурсів та сприяння рекреаційній діяльності, зокрема збалансованого туризму.

Відзначимо достатньо високий рівень організації зустрічі в Звенигородській райдержадміністрації в особі першого заступника голови Володимира Васильовича Гречки, заст. директора ДП “Уманське ЛГ” Анатолія Юрійовича Гусака, начальника відділу лісового господарства ДП “Уманське ЛГ” Валерія Анатолійовича Колеснікова, лісничого Потаського лісництва Ігоря Борисовича Крилова та відповідальних спеціалістів-працівників Звенигородської районної державної адміністрації.

Під час зустрічі було розглянуто актуальні питання щодо утримання Тальнівського парку на різних територіях області, зокрема м. Тальне, та території лісового господарства, прав і обов’язків землекористувачів паркової території.

Визначні пам’ятки архітектури та історико-культурної спадщини Тального, у т.ч. палац Шувалова вражають не тільки тим, що гідні для збереження, відновлення та постійного піклування про стан будівель та прибудинкових територій, але й тим, що до цих пір приваблює фахівців сфери культури, наприклад, викликає неабиякий інтерес для проведення історичних кінозйомок.

Навіть під час нашого перебування біля палацу знімалися сцени для фільму  “Чорний ворон”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прогулянки парком надихають усіх, хто любить та шанує свій рідний край, але багато тальнівчан, з болем і смутком про втрачені можливості, висловлюють свої думки щодо необхідності збереження паркової архітектури і природних ресурсів.

Перебування в Тальному спонукали представників ГО “КолоОбіг” до формування пропозицій щодо сприяння розвитку природно-рекреаційних ресурсів.

 

Маємо обов’язково ще не один раз відвідати Тальнівський парк, адже, незважаючи на короткотерміновий період для виконання соціального проекту, тема сприяння рекреаційній діяльності на Черкащині залишається основною науковою темою кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського державного технологічного університету.

Отже, до нових зустрічей та нових відкриттів на рідній Черкащині.

Світлана Бєляєва /координатор соціального проекту “Майстерня екодискусії “ПРАВО БУТИ”” к.е.н.,доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЧДТУ, голова Правління ГО “КолоОбіг”/

Backstage photo:

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.