Таємниці каналізації Венеції


Spread the love

Хочу торкнутися теми каналізації в Венеції. Забавно, але багатьох цікавить це питання. Тим більше, що недавно була освоєна досить суттєва сума грошей, виділених на реконструкцію локального очищення венеціанської каналізації

Цікавим є той факт, що у Венеції класична центральна каналізація взагалі відсутня. Цю функцію виконують невеликого розміру канали. Саме вони займаються тим, що виносять відходи в так званий Гранд-Канал, який, в свою чергу, впадає вже в Адріатичне море.

 

Отже, яким чином було облаштовано каналізацію в Венеції.

Місто побудували так, що всі стічні води з приливами і відливами виносяться в лагуну, завдяки чому в каналах завжди відносно чиста вода, і навіть плаває маса риби!

Механіка промивання каналів працює на зразок газообміну і вентиляції повітря в легенях у людини.

Венеціанська лагуна в довжину складає 56,5 км, ширина ж приблизно досягає 9,6 км. Крім того, вам буде цікаво дізнатися, що лагуна відокремлена від Адріатичного моря піщаною косою, яка має три протоки – це Кьоджа, Лідо і Маломокко.

Завдяки їм три течії очищають всі наявні в Венеції канали, дозволяючи місту успішно обходитися без центральної системи каналізації.

Також у всіх венеціанських палаццо є септики – відстійники, на дні яких накопичується те, про що ви подумали.

А все, що легше цих відходів, дійсно потрапляє в канал через отвори в стінах або прокладені труби. До речі, в Венеції дуже ефективно працюють катера-асенізатори, що відкачують важкі фракції …

Склад звичайної внутрішньої каналізації

Принцип будови внутрішньої каналізації складається з декількох ключових елементів:

а) приймач стічної рідини
б) гідравлічні затвори (сифони)
в) комплекс мереж труб  (даний елемент складається з мереж, прокладених всередині і ззовні будівель)
г) пристрої для очищення трубопроводу, а також для більш детального огляду.

За умовчанням, повинні скидатися вже відносно чисті відходи, адже перед тим, як спустити їх в канал весь цей обсяг проходить через спеціальні фільтри.

Потім залишкова водна маса мусить пройти ще кілька етапів очищення і таким чином перетворитися на чисті стічні води. Так повинно бути в ідеалі.

Ось, начебто, на облаштування всього цього, а також на ремонти в підвалах будинків, і пішли виділені кошти.

Але, близько третини коштів, як ви розумієте, було вкрадено… Тому, ви часом можете побачити, як по каналу пливуть залишки натур-продукту …

До речі, якщо ви гадаєте, що в вашому місті все влаштовано зовсім інакше, то ви глибоко помиляєтеся.

Єдиною різницею є те, що у Венеції канали відкриті вашому погляду, а стічний вміст пройшов ту чи іншу стадію очищення в кожному будинку (або і не пройшов)..

А те, що тече по таких же каналізаційних каналах, викладених цеглою або трубами великого діаметру в вашому місті – ніхто не бачить! Все воно йде на великі очисні станції, а вже потім скидається в водойми, з яких береться вода для вашого пиття…

Наразі, всю периферію, ба, навіть, острова частково оснастили центральною каналізацією. До всього, дуже добре очищаються канали після регулярних повеней …

Тому розповіді про жахливий сморід у Венеції сильно перебільшені. Зазвичай, присутній легкий запах застояної морської води.

Хіба що, під час сильних відливів, які відбуваються вночі, можливо відчути більш неприємний аромат …

 

 

 

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.