Терпіти – погана стратегія


Spread the love

Терпіння не призводить ні до чого доброго. Тільки до втоми та спустошеності

Терпіння – дуже небезпечна річ.
“Ну, потерпіть. Промовчіть. Зробіть, як їм треба – до чого сваритися?”, – начебто все вірно. Сваритися дійсно ні до чого. Тільки померти можна, а сваритися не треба. Це погано – сварка. Але будь-яке пристосування, як писав мудрий Фрейд, – це маленька смерть.

Щоразу, коли доводиться терпіти щось, що суперечить вашим внутрішнім орієнтирам та цінностям, гине невелика частина вашої особистості. Відбувається її маленьке психологічне умертвіння.

А формула цього процесу така: спочатку настає смерть психологічна, потім – соціальна, потім – біологічна…

Емоції смерті нікуди не зникають, вони залишаються всередині та поступово нас вбивають. Хоча ми можемо ввічливо посміхатися та люб’язно розмовляти з людиною, чиї ідеї, вчинки та промови повністю суперечать нашим.

Але доводиться стояти поруч із підносом та серветкою, догодливо посміхатися та кивати з розрахунку на чайові. Хоча чайові сумнівні – це лише відсутність сварки або можливість залишатися приємним в очах неприємної людини. Жодної іншої вигоди, як правило, немає. Але розплата жахлива…

 

Кожна поступка, кожне догодливе пристосування – маленька смерть!

Нейрони мозку – вмирають, шматочок душі – засихає і гине..

Постійно пристосовуватися та умиротворено посміхатися – справа небезпечна! Постійно стояти в лакейській позі біля барського столу, чекаючи на гарне ставлення, собі дорожче!

Дипломатія – це інше. Це наука про те, як на рівних вибудовувати стосунки, отримуючи взаємну користь та зберігаючи навколишній світ. А пристосування та терпіння – речі регресивні, тож не треба робити як комусь хочеться, якщо нам цього не потрібно! І ніколи не треба мовчати, якщо слід відповісти.

Ваше життя і ваше здоров’я найдорожче! Цього не купити на чайові. Тому пристосовуватися треба не до самодурів із завищеною самооцінкою, а до життя.  Щоб вижити, жити і радувати інших плодами своєї праці.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.