Вiд “Кобзова” до “Азова”


Spread the love
ЗДОБУЛИ! ОЧЕРЕДНАЯ ” ПЕРЕМОГА ” “АЗОВА”! СЕГОДНЯ, В ГОРОДЕ ЧЕРКАССЫ, ПОД ЛОЗУНГАМИ ЗАЩИТЫ БЕДНЫХ ЖИВОТНЫХ ОТ ЭКСПЛУАТАЦИИ ЗЛЫМИ И БЕЗЖАЛОСТНЫМИ АРТИСТАМИ ЦИРКА, БЫЛО ПРОСТО СОРВАНО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ И ИМ ПЛЕВАТЬ, ЧТО ИХ ДЕЙСТВИЯМИ БЫЛА НАНЕСЕНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ТРАВМА ДЕТЯМ – СИРОТАМ, ДЕТЯМ – ИНВАЛИДАМ, ДА И ПРОСТО – СОТНЯМ НАШИХ ДЕТЕЙ ! БЛОКИРОВАННЫЕ КАССЫ ЦИРКА ЛИШИЛИ ВОЗМОЖНОСТИ РАБОТНИКОВ ЦИРКА  ПОДГОТОВИТЬ ШАТЕР И АРЕНУ. А ВЕДЬ НЕКОТОРЫХ ДЕТЕЙ ПРИВЕЗЛИ ИЗ РЕГИОНОВ ОБЛАСТИ…..

Це є початок посту у Фейсбуці Голови територіальної громади міста Черкаси Ростислава Бублієнко (стилістику збережено).

Пост на його сторінці своєю емоційністю викликав настільки жваве обговорення, що захотілося і самому поділитися враженнями, Тож, заради об’єктивності, я цілеспрямовано відвідав виставу під назвою “Ангели цирку” в шапіто, що розташувався неподалік черкаського гіпермаркету “Епіцентр”.

До відома: цирк-шапіто набув широкого поширення ще в середні віки, а в даний час зустрічається досить рідко. Взагалі, вистави за участі дресированих тварин почали демонструватися в цирку з кінця XIX століття.

Одразу зауважу, що сама вистава мені дуже сподобалася, як і попереджувальне відношення працівників до глядача, особливо маленького. Техперсонал цирку “Кобзов” відгукувався на будь-які прохання відвідувачів. Втім, найчастіше, не чекаючи прохань, підходив і пропонував послуги з розміщення на місцях, допомогу батькам з маленькими дітками, підтримував на сходинках і т.ін.

Дійство вистави достатньо різноманітне. В основі – чудове виконання трюків гімнастами “Кобзова”, або летючими ангелами, що створили дійсно видовищний небесний балет. Запам’яталася феєрична магія у виконанні дочки засновника цирку і одночасно прими цього шоу Тетяни Кобзової.

Прима Тетяна Кобзова

Упереміш з тематичною еквілібристикою зіркового дуэту Маdness (Олексій Малий і Олена Дудник), з дуже проникливим номером виступили фіналісти телепроекту “Україна має талант”  Сергій і Марина Баля (батько і дочка).

Як на мене, поява звірів на сцені була цілком гармонійним дійством, іноді несподівано миттєвим, а тому й дуже бажаним (наприклад, красень білий тигр з’явився на якісь неповторні миті, чарівним чином перетворившись у звіра з гарної дівчини). Взагалі, ніяких ознак насильства або жорстокості по-відношенню до тварин я не відчув.

Наприкінці, шоу увінчалося особливим номером від артиста з обмеженими можливостями – Михайла Гаврилюка в дуеті з чуттєвою пластичною гімнасткою. Глядачі аплодували цьому дуету стоячи, у деяких на очах бриніли сльози. Власне, коли люди бачать такі виступи, приходить розуміння відсутності власних проблем.

Необмежені можливості

….Ще на підході до циркового намету, до речі, найбільшого в Україні, став свідком того, як група молодиків з написом на одязі “Азов” буквально “атакує” відвідувачів, настирливо пропонуючи їм листівки із закликами ігнорувати циркову виставу, оскільки там “знущаються над тваринами”.

Справа цим не обмежувалася: за допомогою мегафону, жвавим голосом, що одразу нагадав передвиборчі партійні гасла, активісти-азовці вигукували завчені тексти про жахи і страждання тварин через жорстокі дії дресирувальників.

Але. за моїми особистими спостереженнями, такий агресивний натиск до захисту тварин ніякого відношення не мав! Скоріше, це була така собі піар-кампанія, незрозуміло тільки задля чого і кому на догоду? Та й справді, навіщо весь цей дешевий популізм? Хіба що, задля того, аби через брак інших досягнень, залишатися на слуху? До речі, не такий він вже і дешевий! Машина супроводу – мікроавтобус, надруковані листівки, мегафони – все це коштує неабияких грошей!

Дітлахи були у захваті від невимушеної яскравої клоунади.
Дітлахи були у захваті від невимушеної яскравої клоунади.

Нічого вони, звичайно ж, не зірвали, хоча намагання та наміри були саме такими. Та й хто б їм дозволив? Слава богу, розсудливих людей набагато більше.

Один з таких розсудливих людей – юрист Ростислав Борисович Бублієнко. Саме він, як голова Територіальної громади міста, поставив перед керівництвом правоохоронних органів Черкас умову щодо унеможливлення зриву вистав відомого і улюбленого цирку!

Хоча дві перші вистави було відкладено, нібито, з технічних причин (читай – зірвано!), але потім, завдяки йому, всі заплановані виступи, все ж таки, відбулися і пройшли вони, як і годиться для цирку такого рівня, з повним аншлагом!

Як пише Бублієнко, своєю поведінкою «радикально налаштовані  молодикі-азовці» лише всіх відлякували і, до того ж, дійсно могли завдавати дітлахам психологічних травм. Спроби поспілкуватися з хлопцями були марні, адже вони навіть не намагалися почути інших. Кілька словесних перепалок, свідком яких став особисто автор цих строк, носили суто однобічний характер і скоріше нагадували монологи.

Особливо вразила відповідь на звернення до хлопців однієї жіночки бальзаківського віку, яка порекомендувала їм – замість того, щоб приймати участь у псевдопатріотичній акції, проявити своє геройство на фронті. Не маючи, що на таке заперечити, один з них запитав -“А чому ви не на фронті!?”…

Заради об`єктивності, зауважу, що крім безпідставних популістських гасел про артистів цирку, як міфічних мучителів тварин, хлопці з цивільного корпусу “Азов” також наполягали на твердженні, що хоча намет цирку встановлено за погодженням із керівництвом “Епіцентру” на прилеглій до нього території, але, нібито ця територія не є власністю гіпермаркету і не знаходиться у нього в аренді чи субаренді. Що затверджених міськрадою спеціальних місць для розміщення тимчасових споруд такого штибу у Черкасах всього три, але всі вони – інакші!

Природно виникають питання щодо сплати податків або, наприклад, порушень технічного характеру, адже багатотонна споруда цирку і весь її пересувний автопарк, зі слів азовців, розташовано над  газопровідною трубою, та й вимушене паркування біля цирку, на їхню думку,  заважає руху міського транспорту.

Я не є фахівцем конкретно з цих питань, проте, якби громадянська свідомість представників цивільного корпусу “Азов” працювала лише в такому напрямку – мабуть, тоді б їх дії не викликали обурення і протистояння черкащан.

А поки що, мешканці та гості Черкас, дякуючи Територіальній громаді міста за своєчасне втручання і можливість насолодитися чудовими виставами цирку – шапіто Кобзов, нічого крім роздратування цими діями не відчули!

ВІД КОБЗОВА ДО АЗОВА

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.