ЯК БУЛО СКАСОВАНО ПРАВО …


Spread the love

Згідно рішення виконавчого комітету ЧМР і члени сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції, ветерана війни, що мають “сіре” посвідчення і військовослужбовця, що мають “чорне” посвідчення, мали право на щорічну одноразову виплату на оздоровлення з міського бюджету у розмірі 5 000 тис. грн. на кожного!

/відповідно до пункту 4 розділу VII та пункту 3.4. розділу X рішення Черкаської міської ради від 23.10.2018 року2-3710 «Про затвердження міської програми соціальної підтримки мешканців м. Черкаси, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної  агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів іх сімей  та членів сімей загиблих громадян, які захищали державний суверенітет України, на 2019-2021 рік» та відповідно до п.п.1.2, 1.3, 1.4, п.1, прийнятого Виконавчим комітетом Черкаської міської ради рішення від 14.12.20181162, «Про затвердження порядку надання щорічної грошової допомоги на оздоровлення членам сімей учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, які загинули або померли внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань, пов’язаних із захистом Батьківщини»/

Таким чином, кожному з членів сім’ї загиблого військовослужбовця (учасника АТО) рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради могли отримати щорічну одноразову виплату з міського бюджету в розмірі 5000 гривень!

Для призначення грошової допомоги необхідно було надати «…оригінал та копію довідки встановленого зразка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції, операції об’єднаних сил у районах її проведення..» /відповідно до вимог пункту 1.4. рішення Виконавчого комітету Черкаської міської ради від 14.12.2018 № 1162/

В вимогах підпункту 1.3.  цього рішення зазначено, що «..Право на отримання грошової допомоги мають члени сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, визнані такими відповідно до законодавства, місце проживання (перебування) яких зареєстровано у м. Черкаси, та які перебувають на обліку в Єдиному Державному Автоматизованому Реєстрі осіб, які мають право на пільги..».

В п.п.1.3, п.1  не було зазначено, що посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції повинно видаватися саме Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради.

В п.п.1.4,  для призначення грошової допомоги необхідно було подати «…оригінал та копію посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції, операції об’єднаних сил..».

В п. 1.3, п.1.4,  було зазначено, що «..Право на отримання грошової допомоги мають члени сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, визнані такими відповідно до законодавства, місце проживання (перебування) яких зареєстровано у м. Черкаси, та перебувають на обліку в Єдиному Державному Автоматизованому Реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Виконавчий комітет Черкаської міської ради визначив в п.1.3  цього рішення перелік категорій осіб, які мають право на отримання грошової допомоги   та визначив в п. 1.4., перелік документів які потрібно надати.

      Таким чином згідно п.1.3 прийнятого рішення Виконавчим комітетом Черкаської міської ради від 14.12.2018 № 1162, члени сім’ї загиблих (померлих) військовослужбовців які отримали “чорне” посвідчення від військового комісаріату мають право на отримання щорічної грошової допомоги в розмірі 5 тисяч гривень!

         А тепер давайте на реальному життєвому прикладі подивимося, що ж відбувається насправді !

На день звернення сім’ї загиблого військовослужбовця-ветерана жінка загиблого та її малолітні діти мали право на отримання цієї допомоги, але …. до вищенаведеного рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 14.12.2018 № 1162  були внесені зміни від 28.05.2019 року /реєстраційний номер 572 за підписом директора Департаменту соціальної політики/!

Сім’я загиблого ветерана майже два роки намагалася отримати допомогу… Виявилося, що всі їх зусилля були марні, адже жінка загиблого (померлого) ветерана війни та її малолітні діти, за версією директора Департаменту соцполітики, мали це право тільки на момент подачі заяви !!

Увага! Виконавчий комітет в терміновому порядку, «по-тихому» вніс зміни , завдяки яким цю та інші сім’ї з “чорними” посвідченнями було позбавлено щорічної грошової допомоги на оздоровлення!

Особисто в мене склалося дуже неприємне враження від такої “турботи” до членів сімей загиблих військовослужбовців зі сторони виконавчого комітету і відсутності контролю з боку керівництва черкаської міської ради.

І взагалі, що це за вибірковість по відношенню до отримувачів допомоги ?! Адже когось вшановують з почестями і безпроблемно оформляють допомогу на всіх членів сім’ї загиблого, а інших, як видно з наведеного прикладу, змушують два роки поспіль ходити по бюрократичних інстанціях і виступати в ролі набридливих прохачів!

Ми ж розуміємо, що і ті й інші загиблі (померлі) учасники АТО (ООС) є ветеранами однієї страшної війни: хтось загинув в зоні проведення бойових дій, а хтось – вже після повернення додому… Але всі вони були захисниками нашої з вами Батьківщини, всі вони боронили країну від агресора, тож і ставлення до членів їх сімей має бути рівним за значенням!

ІНШІ ВИДИ ДОПОМОГИ ЧЛЕНАМ СІМ’Ї ЗАГИБЛОГО (ПОМЕРЛОГО) УЧАСНИКА АТО

         Крім цього, хочу наголосити на тому, що відповідно до пункту 3,4 розділу VII рішення Черкаської міської ради від 23.0.2018 року2-3710 /«Про затвердження міської програми соціальної підтримки мешканців м. Черкаси, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної  агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів ії сімей  та членів сімей загиблих громадян, які захищали державний суверенітет України, на 2019-2021 рік»/ передбачено «надавати одноразову грошову допомогу сім’ям загиблих і померлих внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань пов’язаних із захистом Батьківщини, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил (пункт 3, розділ VII), та  «надавати щорічно грошову допомогу сім’ям загиблих і померлих внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань пов’язаних із захистом Батьківщини, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил (пункт 3, розділ VII).

Відповідно до п. 3.3,  розділу X-ть, розмір одноразової грошової допомоги сім’ям загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції ООС передбачена в розмірі 50,000 грн  

Відповідно до п. 3.4, розділу X-ть  розмір щорічної одноразової грошової допомоги на оздоровлення кожного члена сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції ООС передбачена в розмірі 5,000 грн. 

                    http://chmr.gov.ua/myrada/html/262171.php?id=262171

                                           Див. Додатки, пункт. 3.3)

          Наразі невідомо, чи знають про це сім’ї загиблих (померлих) військовослужбовців, які отримали “чорне” посвідчення? Чи взагалі повідомляли їх про можливість отримання такої допомоги в розмірі 50.000 грн. ?!

 Чи не відмінить цю допомогу виконавчий комітет, коли сім’ї загиблих (померлих) військовослужбовців почнуть масово подавати заяви на її отримання?

Погодьтеся, дуже багато риторичних запитань на які суспільство вимагає термінових відповідей !

 

Сергій Громико, ГО “Організація ветеранів АТО міста Черкас та Черкаської області”

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.