Крайнощі екологічного активізму


Spread the love

Грета Тумберг – екологічна активістка, яка публічно відмовилася летіти літаком до Нью-Йорку, щоб виступити на саміті ООН.  Офіційна причина, озвучена для ЗМІ: літак залишає за собою дуже великий “вуглецевий слід”, тому цей вид транспорту не є екологічним, адже він шкодить атмосфері, руйнує озоновий шар, розвиває глобальне потепління і тому подібне. Грета принципово не літає на літаках. Ніколи…

Зі Швеції до Нью-Йорку вона добиралася на яхті «Маліція II». За вимогою Грети, під час перетину Атлантики на яхті було опечатано дизель, який в цілях безпеки мав би бути на кожному подібному плавзасобі.

У мережі вже встигли подискутувати на тему того, що виробництво самої яхти з вуглепластику залишає не менший, але навіть більший “вуглецевий слід”. Але справа не в цьому. На яхті нібито є сонячні батареї і підводні турбіни для вироблення електроенергії (движок-то мовчить), але справа і не в цьому також.

А тепер, найважливіше!

Отже, Грета з супроводжуючими перетинає Атлантику на 20-метровій гоночній яхті з опечатаним дизельним мотором, тобто під вітрилами. Подорож займає близько 20 діб.

Екіпаж судна (без урахування пасажирів), необхідний для того, щоб яхта взагалі хоч кудись допливла – 5 моряків.

Після прибуття до Нью-Йорку, Грета відпочиває кілька днів, потім виступає на на оонівському саміті. Якийсь час після виступу вона ще проводить в Нью-Йорку, потім таким же чином повертається до Швеції.

Моряки, які пригнали яхту з Гретою і її батьком, відлетіли з Нью Йорка додому літаком. Їм на зміну прилетіли літаком ще 5 моряків, які на тій же яхті, за ті ж 20 діб відвезли Грету назад до Швеції.

Підсумок: екологічна активістка Грета відмовилася летіти удвох з татом через океан, щоб зберегти навколишнє середовище. Через це десятеро (!) людей перетнули цей самий океан на тих самих неекологічних літаках, залишаючи той самий “вуглецевий слід” …

Що це? Наївність чи усвідомлений популізм?

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.