Запечатаний сад


Spread the love

🌿Дивовижно🌿 80-річний чоловік не поливав цей запечатаний сад у пляшці з 1972 року і він досі живий!

Девід Латімер посадив цей тераріумний сад у Пасхальну неділю 1960 року. Тоді він засипав трохи компосту, додав чверть пінти води у 10-галонову (38 літрову) скляну сулію і посадив павуковий росток, який зазвичай не є кімнатною рослиною. Після цього він запечатав сулію і тільки одного разу, у 1972 році, відкорковував тераріум, щоб додати трохи води.

За цей час сформувалася власна екосистема, яка існує ось уже майже 60 років!

За невеликим винятком всі рослини у цьому дивовижному саду чудово збереглися!  Весь цей час йому потрібно було лише багато сонячного світла!

Для тих, кому цікаво, як таке взагалі можливо :

компостні бактерії з’їдають зів’ялі та мертві рослини і взаємодіють з киснем, який виділяється цими рослинами, У результаті відбувається процес перетворення кисню на вуглекислий газ, який потрібен для фотосинтезу. Таким чином сформувалася ідеально збалансована та самодостатня екосистема.

Цей бутиль по суті є мікрокосмосом нашої планети.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.