Влада впевнена, що під час карантину може діяти безкарно !?
Чи, взагалі, можливий діалог з владою !?
Ми вже писали, що створена за розпорядженням голови ЧОДА Романа Боднара Координаційна рада з питань дотримання законодавства у сфері ведення лісового господарства своїми діями попросту знищує лісогосподарську галузь!
«Обшуки під час карантину» , «Історія підтримки внутрішнього виробника»
До всього, в раді присутні тільки представники силових структур і екологічного нагляду. Жодного спеціаліста, жодного фахівця галузі не запрошено!
Підприємці та лісопереробники, обурені репресіями від виконавців цього Розпорядження керівника області, таки об’єдналися задля відстоювання свого конституційного права на безпечну працю.
Громада вирішила відправити своїх активістів до Черкаської обласної держадміністрації на зустріч з головою ОДА Романом Боднаром, але у зустрічі … було відмовлено!
Мотиви відмови: обмеження на час карантину!
Ініційована громадою пікет-акція перед будівлею Черкаської облдержадміністрації …. була заборонена!
Мотиви заборони: обмеження на час карантину!
Колективне звернення з доцільною ініціативою щодо включення справжніх фахівців у Координаційну раду з питань дотримання законодавства у сфері ведення лісового господарства в Черкаський області – прийнято! Але у ініціативі …. було відмовлено !
Мотиви відмови – незрозумілі!
Враження, що влада вважає себе безкарною і недоторканною, такою, що може діяти не дивлячись на Закон!
Між тим, збори, мітинги, пікети і демонстрації є звичайними формами мирних заходів, право на яке забезпечується ч. І, ст. 39 Конституції України.
Заходи, пов’язані з обмеженням конституційних прав та свобод, запроваджуються державою лише в умовах воєнного або надзвичайного стану!
Нагадуємо, що правовий режим, нині встановлений в Україні, це всього лише «надзвичайна ситуація»!
Цей режим не передбачає можливості для обмеження конституційних прав і свобод людини.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів зібрання громадян також не можна обмежувати! Рішення щодо обмеження може бути прийняте лише судом.
Тобто, алгоритм обмеження права на мирні зібрання такий: громадськість звертається до органу влади із запитом про проведення, наприклад, мітингу або пікету.
Орган місцевого самоврядування або виконавчої влади повинен звернутися до суду з клопотанням про заборону проведення цього мітингу або пікету, наприклад, у зв’язку з карантином.
Після ухвалення судом рішення, воно доводиться до громадськості.
Отже орган влади чи місцевого самоврядування не може самостійно заборонити проведення таких заходів!
Це робить тільки суд!
В свою чергу, суд не може заборонити громадськості брати участь в мирних масових заходах! Єдине, що він може і повинен зробити, зважаючи на загальний карантин – обмежити акцію за кількістю учасників, тобто дозволити зібрання в кількості не більше десяти осіб!