Дорослі “сучі діти”


Spread the love

БАТЬКАМ!
дуже жорстко, але правильно написано …

… Ви читаєте посібники по жіночих оргазмах або по тому, як зловити і утримати мужика. Почитайте хоч що-небудь про дитячу психологію. Про те, як вміти втішати дитину, а не лякати її, доводячи до енурезу і заїкання.

Про те, що таке психологічне та емоційне насильство. Про те, як залякані діти вчаться назавжди придушувати свої потреби, і це означає, що у них, у вже дорослих, всередині блукає величезний обсяг агресії.

Про те, як ці діти, що подорослішали, плачуть на прийомі у психолога, згадуючи вас, ненавидячи вас, відчуваючи своє безсилля перед вами, вже постарілими.

Прочитайте про вікові норми. Про те, що маленькі діти не знають, коли вони захочуть в туалет – голосно пропонувати їм «сцяти в штани» в публічному місці – це назавжди закарбувати в свідомості відчуття сорому і приниження.

Про те, що абсолютно природно, коли здоровий п’ятирічний хлопчик геть не може стояти спокійно – йому треба крутитися і рухатися. І дівчинці – так само.

Про те, що чотирирічка не знає, що таке «довго», що таке «півгодини», що таке «паспортний контроль»…

Дитинка може відчути тільки, що вона чомусь раптово стає винною у тому, що її мама або тато втомилися. При цьому, самому малюкові втомитися в такому випадку – чомусь соромно…

Що дівчинка ні в п’ять, ні в тридцять п’ять не здатна одночасно виконати команди «відійди» і «йди поруч», які вигукує чокнута мамця.

Ви пропонуєте дитині відчути сором, провину і приниження в екстремальній для нього ситуації – замість підтримки, розради і допомоги.

Ви, дорослі сучі діти! Зрозумійте – в цей момент ваші діти бачать, що насправді, дорослі – це не ви, тому що дорослі справляються, а ви не справляєтеся…

І тоді ваші діти вже з трьох років намагаються  вести себе з вами по-дорослому!

Щоб вас, таких крихких, які не володіють собою, не розлютити, не налякати і не засмутити, адже Ви погрожуєте своїм дітям : погрожуєте побоями, міліцією, дитбудинком…

Ви, – ті, від яких дитинка очікує захисту!

Але раптом для нього виявляється, що батьки – це не ті, які захищають. Це – ті, які карають і підставлять, коли і без того погано.

Ви кричите, коли відчуваєте безсилля, втому, роздратування і гнів… У цей момент ваша дитина також відчуває страх, що її паралізує, сором, провину і безпорадність.

Крім того, вона не зможе навчитися, як це – підтримати і допомогти! Як це – пожаліти, втішити і заспокоїти! Як це – подбати і бути уважним.

Ваше чадо виростає в такого ж самого батька і партнера – який не знатиме, як допомогти вже своїй дитині або близькій людині, зате вчиться погрожувати, лякати, соромити, лаяти та звинувачувати.

Чи, нарешті, вичерпає себе покоління напівчокнутих, істеричних, крикливих і агресивних батьків та матерів, що смикають своїх дітей з кожного приводу.

Усвідомте, навіть якщо всі ці описані мною абстрактні персонажі десь там всередині “дуже люблять” своїх дітей, їх дорослим дітям буде досить важко в це повірити.

Олена Лебединська, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.