Чому саме зараз потрібно гуляти в парках?


Spread the love

Завідуюча кафедрою ендокринології ФПК МР РУДН, професор – Світлана Юріївна Калинченко

– Щоб бути здоровим, людина повинна повноцінно дихати. І найкраща профілактика коронавірусной інфекції – отримання людьми достатньої кількості кисню.

Гіпоксія, тобто, нестача кисню, створює умови для розмноження вірусу в легенях і розвитку на цьому тлі важких ускладнень. Сьогодні є прилади для вимірювання тієї самої сатурації кисню в легенях, про яку сьогодні не чув тільки ледачий.

У людей не буде нормальної сатурації, якщо вони не будуть отримувати достатню кількість кисню, що можливо тільки на відкритому повітрі, серед дерев.

Тому я закликаю відкрити лісопаркові зони, щоб люди могли гуляти, звісно, на безпечній відстані один від одного.

Чого не люблять віруси і бактерії, ракові клітини? Кисню.

Тому треба дихати, дихати і дихати!

У нас же сьогодні люди виявилися в умовах жорсткого випробування гіпоксією. Тим, хто живе в малогабаритних квартирах по 3-6 чоловік, елементарно не вистачає кубометрів повітря, а якщо вікна на одну сторону – зовсім біда.

І скоро, як тільки людей випустять, ми отримаємо сплеск пневмоній, в тому числі, які не асоціюються з коронавірусів. Пневмонії будуть гіпоксичні, на тлі нестачі повітря.

Ось днями в одну з клінік привезли молодого здорового культуриста – поклали на ліжко з пневмонією. Він півтора тижні не був у залі – і ось результат.

У хірургічних стаціонарах багато молодих і здорових людей, які звикли до фізичної активності. У них розвивається застійна пневмонія, що не завжди має відношення до коронавірусу.

У Німеччині, Австрії вітається, щоб люди гуляли. У деяких країнах ввели можливість двогодинних прогулянок, а в багатьох – взагалі, без обмежень …

– Так, мер Окленда, навіть, заборонив рух особистого транспорту по місту для того, щоб люди могли гуляти …

– Тому, потрібно терміново повернути людям лісопаркові зони! Інакше ми отримаємо такі пневмонії, що ніякі ліжка нас не врятують!

Наша медицина робить якийсь відкат в дев’ятнадцяте століття: стаціонарні вузи перепрофілюються під інфекційні, студентів вчать орієнтуватися у вірусах.

Ми намагаємося рятувати людей, яких коронавірус привів до дихальної недостатності. Апаратом штучної вентиляції заганяємо в легені повітря, якого їх позбавили.

Але ж, медицина XXI століття повинна бути медициною профілактики, тому її головне завдання – не доводити людей до апарату ШВЛ.

Діти сьогодні цілими днями зависають у комп’ютерах, хоча раніше говорили, що це дуже шкідливо.

Вся ця ситуація нагадує світову змову проти суспільного здоров’я!

– Багато хто взагалі боїться виходити з дому, адже немає можливості знайти і придбати медичні маски.

– Будь-яких засобів індивідуального захисту, (скорочено ЗІЗ), насправді ніде не вистачає . В останніх тимчасових рекомендаціях МОЗ  так і написано, що лікарі повинні мінімізувати ЗІЗ.

Тобто, працювати в респіраторі всю зміну, не знімаючи, тому що коли їх знімаєш, вони вже неефективні, адже ці засоби одноразові!

А сьогодні я бачу людей, які роблять так: підняли маску – покурили і натягнули її на обличчя знову. Або так: спустили – почухали ніс і знову начепили.

Друзі, маска одноразова! Якщо ви її стягнули з носа – все, потрібно викидати!

– Що ще необхідно для профілактики зараження сьогодні?

  • Перш за все – вітамін D, який виробляється тільки на сонці. Одне з останніх досліджень вчених з Ірландії показало, що цей вітамін виключно важливий для профілактики респіраторних інфекцій, в тому числі і COVID-19 !
  • Люди, у яких немає його дефіциту, п’ють менше антибіотиків, у них краще імунітет. З’явилися докази, що підтверджують роль вітаміну D у профілактиці інфекцій грудної клітини, особливо у літніх людей.                                  У людей з дефіцитом вітаміну D істотно слабшає імунна відповідь на інфекцію. На жаль, цей вітамін в дефіциті у більшості, а особливо у тих, хто страждає на зайву вагу, хто мало рухається, має астму або хронічне захворювання легенів.

Крім того, спостерігається колосальний дефіцит омега-3 жирних кислот, того самого риб’ячого жиру, який раніше давали всім діткам в радянських дитсадках. При нестачі омега-жирів страждає імунітет. А так у здорової людини – але тільки у здорового! – є й інші механізми захисту від вірусів.

– Наприклад?

У нас в слині є лізоцим. Згадайте, в дитинстві, коли ви розбивали коліно, то змочували його слиною: лізоцим вбиває інфекційні агенти. Але, це тільки, якщо людина здорова. У здорової людини слина повинна бути лужна (сьогодні є спеціальні тести на основі лакмусових папірців, які показують, лужна вона чи ні).

Як ми справляємося з вірусами? Вірус заходить в носову й ротову порожнини і потрапляє через стравохід до шлунку. Якщо шлунок здоровий, то там достатньо соляної кислоти, яка все випалює.

Сьогодні багато хто приймає препарати від печії, але вона нікуди не дівається. Тільки в результаті такого “лікування” у людини йде закид в стравохід НЕ соляної, а іншої кислоти.

І, якщо вірус потрапляє в такий шлунок, де не сильно кисло, він прямує далі – в кишківник. У здорової людини, якщо на нього чхнули, все надійде до шлунку і в кишківник не потрапить, тож ризик захворювання зменшується.

А хворий – гарантовано отримає захворювання. Так що, імунітет вирішує все.

Також, треба розуміти прості речі:

Мати коронавірус в організмі – не дорівнює хворіти на коронавірус

Хворіти на коронавірус – не дорівнює померти від нього

Померти з коронавірусом – не дорівнює померти від коронавірусу

На жаль, в суспільстві паніка підігрівається статистикою. Але ж, як саме, все ж таки, поводити себе в суспільстві в умовах карантину?

Потрібно на кожного, та й на себе, дивитися з позиції: він (вона, я) заражений коронавірусом, тому робіть так, щоб він (вона, я) не завдали один одному шкоди?

Треба здати аналізи на вітамін D, на омега-профіль і на стероїдні гормони, а якщо їх не вистачає – проконсультуватися з лікарем.

– Так, а гормони тут причому?

– Якщо кортизол, який також вважається гормоном імунітету, в нормі, то вірус до вас зайде і вийде. Ризик захворювань зменшується, або вони протікають безсимптомно, в легкій формі.

Зараз багато говорять, що ми вже хворіли. Мені було б цікаво зробити дослідження. Справа в тому, що новий коронавірус дає характерну картину біохімії крові: лимфопению і лейкопенію.

Якби зараз подивитися дані лабораторних аналізів всіх, у кого після ГРВІ були нижчі лімфоцити і лейкоцити в крові. Це може вказувати на те, що вони перенесли коронавірусну інфекцію.

Тести ж інколи просто не приносять користі. До того ж, вони не є достовірні: вірусу може не бути в носі, а в бронхах він є.

Тому саме кортизол повинен бути в нормі. Це гормон стресу, тож нервувати зараз небезпечно ще й з цієї точки зору.

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.