Ціна ліків для народу або щеплення від свавілля ….
Як часто ми чуємо, що державні мужі повинні чітко розмежовувати владу і бізнес, бо в іншому випадку вони рано чи пізно починають займатись не власне політикою, чи господарською діяльністю, а працювати лише на процвітання власної справи.
ГО “Черкаське Антикорупційно-Люстраційне бюро” (ЧАЛБ) отримало матеріал, що має ознаки корупційної діяльності міської влади міста Золотоноші. Перезагрузка діючої влади на місцях дійсно відбувається досить повільно, наприклад, саме ті чиновники, які сприяли фінансуванню та організації Антимайдану, все ще працюють на своїх посадах, а те, що вони знаходяться під контролем колишнього голови золотоніського осередку Партії регіонів, мера міста Золотоноші Войцехівського, наводить на деякі роздуми..
До речі, цей скандал вже набув розголосу обласного штибу! Тож що це: боротьба за перерозподіл бізнесу чи свавілля можновладців? Нехай вирішує Прокуратура, але контроль та поінформованість громади у цьому наболілому питанні не завадить.
Депутат золотоніської райради Володимир Мархоцький, приватний підприємець, голова комісії з питань економіки, промисловості, будівництва і сфери послуг, задався питанням: «Чому приміщення золотоніських аптек, які підпорядковані районній раді і районній центральній лікарні, здані в оренду приватним підприємцям, зокрема під сімейний аптечний бізнес мера міста Віталія Войцехівського? До того ж, як стверджує Мархоцький, серія мерських аптек під назвою «Даміан» сплачує в казну райради ну зовсім мізерні кошти! Та коли він, як голова комісії, підняв ці питання на сесії районної ради, одразу почався шалений тиск на нього і працюючих разом із ним людей.
Сподівання на те, що з приходом нового очільника районної ради ситуацію буде вирішено і районні аптеки повернуться на попередні міста розташування, а районний бюджет буде наповнюватись легальним доходом, також не справдились. Адміністративний тиск зі сторони працівників міліції та прокуратури, різних контролюючих служб міста, спрямований на блокування його бізнес-діяльності, тільки посилився! Дійшло навіть до погроз фізичною розправою!
Слід зазначити, що аптека за № 30 тієї самої районної лікарні, що відносилась до майна комунальної власності обласної ради, була Зразковою і відомою на весь золотоніський район. Вона мала ліцензії на виготовлення власних ліків. Це було зручно, особливо для стареньких містян, що з’їжджались звідусіль, маючи можливість замовляти той чи інший лікарський засіб. Наразі ліцензія відібрана, ліки вже не виготовляють, що спричинило незадоволення та обурення громади! До того ж з’ясувалось, що приміщення аптеки приватизовано і юридично оформлено на довірену особу міського голови!
Володимиром Мархоцьким, як депутатом районної ради, до якого звернулись з цього приводу мешканці Золотоноші, було надано запит в Прокуратуру щодо законності цих дій та відповідне депутатське звернення до голови районної ради. Начебто до цього поставилися з розумінням, але паралельно почався адміністративний тиск зі сторони мера і його прибічників. Підприємець певен, що саме за вказівками Віталія Войцехівського і почалось тотальне перешкоджання йому та іншим орендарям у діяльності: затримуються дозвільні документи, з різних причин роблять непланові перевірки усілякі контролюючи інстанції .
Нарешті, деякі буремні події, свідками яких стали представники преси та громадськість міста. Робітники «Водоканалу» в присутності працівників міліції заварили в’їзд на орендовану Мархоцьким ділянку за адресою: вулиця Соборна, 10, таким чином заблокувавши дві його автівки.
Пояснення щодо цих дій були вельми непереконливі та суперечливі: то необхідно перекрити доступ до газової труби /міліціянт/, то у зв’язку з аварійним станом території /начальник «Водоканалу»/. Дослівно, зі збереженням лексики : « з метою запобігання надзвичайної ситуації, оскільки сюди заїжджають автомобілі, аварійна ситуація на самоплинному колекторі водовідведення, було прийнято рішення з погодженням міською радою поставити там ворота. Ніхто нікому більше нічого не забороняв… напишіть листа на «Водоканал», що ми перешкоджаємо вашому проїздові…» тощо.
Заблокований виїзд |
Звернення до представників Закону |
На вимогу підприємця розблокувати виїзд керівник Водоканалу пообіцяв на камеру: «Зараз працівники закінчать свою роботу, приїдуть і випустять вас звідти». Те, що відбувалось потім, дійсно нагадувало шабаш свавілля провладних структур. Робітники «Водоканалу» таки приїхали, але зі спецтехнікою та в оточенні міліції і почали…викопувати траншею…прямо посеред території!
Міліційне оточення |
Попри опір громади |
Три звернення поспіль на гарячу лінію «102» результату не дали! Терористи з Водоканалу та їх поплічники у погонах попри опір громади настирливо робили свою справу. На закономірні питання щодо причини цих дій пояснення були приблизно такими ж «змістовними», як і раніше, але трохи поміняли свій вектор : «намагаємось відремонтувати колектор, щоб зупинити техногенну катастрофу у вигляді непізнаних стоків, які загрожують екологічній безпеці міста Золотоноша!»
Володимир Мархоцький на це відповів, що немає тут ніякого колектора, що надане роз’яснення брехливе, бо тут лише вигрібна яма, що існує з 1946 року, вона лишилася від старого заводу «Супутник» у вигляді трьох ємностей, і що ніякої загрози екології немає, тим більше екстреної, а це все робиться навмисне, аби перешкодити його підприємницькій діяльності та задля вимагання грошей. Пряма мова Мархоцького: «Я був власником цього цього заводу з 2004 року і достеменно обізнаний стосовно того, що саме тут закопано і звідкіля беруться ці стоки!
Водоканал до цього об’єкту ніякого відношення не має! Наразі представники ЗМІ фіксують для Прокуратури факт розкрадання бюджетних коштів платників податків працівниками Водоканалу, якими виконуються роботи неіснуючої важливості!»
До…. |
Після… |
Додаток. Облога комунальниками у супроводі міліціянтів підприємців міста Золотоноша тривала декілька діб поспіль. Співробітники “Черкаського Антикорупційно-Люстраційного бюро” відзняли та надали відеоматеріал щодо цих подій до Прокуратури міста. ЧАЛБ вимагатиме об’єктивного розслідування діяльності мера Войцехівського та підвладних йому структур.
Саме до нього у містян є запитання щодо зображених подій, або відносно власної аптечної бізнес-структури, або, наприклад, власного парку автівок /вартість деяких з них, зі слів громадських активістів, біля 100 тисяч доларів/.
Також, для контролю над виконанням по наданих матеріалах місцевими правоохоронними органами, подано запит до Генеральної Прокуратури, Служби Безпеки України та Міністерства юстиції України. Результати прийнятих рішень обов’язково буде доведено до відому громади міста Золотоноші та району.
Тож дочекаймося і обов’язково поінформуємо громаду.