Лікування коронавірусу. Do not panic!


Spread the love

Поради італійського лікаря українського походження своєму колезі з міста Вінниця (витяг з листа)

Симптоми: основний – сухий кашель, зазвичай починається паралельно з першением і болем в горлі (іноді і часто просто біль в шиї, типу м’язова і в м’язах шиї, вважаю – по ходу лімфи. Вузлів), легке нездужання і типу продромних явищ, все, як при грипі. Температура 37,0-37,5 – 1-2 дня або взагалі без температури. АЛЕ! як правило, немає риніту

Часто головний біль, закладеність вух (сальпінгіт), легкі ознаки синуситу, але, повторю, незвично якось, немає секреторного компоненту. Є просто набряк слизових. Далі, на 2-4 день біль по ходу трахеї і за грудиною (!), Сухий кашель посилюється.

З п’ятого дня може з’явитися біль в грудній клітині (вже більш латерально, не по центру), утруднене дихання (періодичне). Зазвичай, без лікування, такий стан триває близько 15-20 діб.

Потім, якщо ускладнень немає, стан повільно поліпшується (суб’єктивно) приблизно на 5 відсотків в день. Триває захворювання всього близько місяця (від 3 до 6 тижнів). Якщо немає ускладнень – то температура відсутня, або спостерігається гіпотермія (36,0-36,3).

В аналізі крові аналогічно: основний симптом – лімфопенія (!), Мало або нормальна кількість нейтрофілів, і підвищений С-реактивний білок. Більше нічого. Рентгенограма не дає нічого (можна навіть не робити), хіба що на КТ можна щось угледіти.

Клінічних ознак пневмонії також немає (адже вона інтерстиціальна), в альвеолах немає рідини, значить, немає крепітації і всіх інших ознак пневмонії, тільки задишка (легка), тахікардія (легка), швидка стомлюваність (внаслідок попередніх двох моментів).

Якщо після перших 1-3 днів субфебрильної температури вона спадає …, а потім, в якийсь момент, піднімається до 38 – ось це і є проблема (!). Потрібно терміново в лікарню на проходження противірусної терапії. В іншому випадку, якщо температури немає, просто сидіти вдома і нічого не робити, пити гаряче.

Розповідаю, як лікують тут (дані офіційні або безпосередньо від реаніматологів, і вже з власного досвіду):

1. Основний препарат – Плаквеніл (знайдеш скрізь ще в аптеці, старий протималярійний препарат, але працює чудово, проти будь-якого коронавируса, блокує рецептори АПФ2, через які вірус проникає в легені). Ним лікують в Мілані, він є в протоколі: 200 мг ч 2 рази в день.

Французи рекомендують навіть 600 мг на добу, але я – проти, він все ж отруйний. Результати: через 6 днів повністю одужують 75% пацієнтів, протягом 10 днів – майже всі, 95%. В Італії призначають від 5 до 20 днів, в залежності від тяжкості і симптомів.

Зазвичай – 7 днів повністю вистачає. Якщо не знайдеш і буде потрібен – телефонуй, я скажу, хто має. Але повинен бути ще, це не є дефіцитом і коштує недорого.

Його застосовувати краще раніше, якщо біль в грудях з’являється або кашель сильний. При пневмонії – вже як би запізно, але все одно застосовуют.

2. Для профілактики і лікування пневмонії – Азитроміцин (краще оригінальний Zithromax, від Pfizer), 500 mg x 1 раз / добу (на голодний шлунок) х 3 дня. Потім 2 дні перерва і ще курс 3 дні. Іноді потрібно 3 таких курси …. тільки молочнокислі бактерії вживати для профілактики дисбактеріозу 5-7 днів поспіль.

3. А для лікування беспосередньо пневмонії (у важких випадках) замість 15 днів штучної вентиляції потрібно їсти Тоцілізумаб (за механізмом схожий на Плаквеніл).

Одужання настає через 24-26 годин. Його за 10 діб офіційно затвердили в Італії  (досягнення)! Працює краще противірусних і протівоспідозних. Не певен, чи є він в Україні.

4. Далі – противірусні та протівоспідозні (враховуючи, що китайці домішали в геном елементи генома від HIV – 20%) – працюють теж, але там вже варіанти. Список препаратів великий. У протоколі – Калетра.

Але є сьогодні дані про нові, більш ефективні. Упевнений на 99,999%, що і Калетра, і противірусні тобі не знадобляться, досить буде п.1.

5. Потрібно також споживати Вітамін С – 2 гр/добу (для лікування) і  500 мг – 1000 мг/добу (для профілактики)

6. Категорично ніяких аерозолів і кортикостероїдів.

Хворі на коронавірус в клініці Бергамо.  Фото: Sky News

7. Бажано без НПП (нестероїдні протизапальні препарати – авт.), максимум – парацетамол допускається, але не ібупрофен і таке інше, КОЛИ ВЖЕ ПНЕВМОНІЯ – ВСЕ ОДНО ТЕМПЕРАТУРА НЕ ПІДНІМАЄТЬСЯ.

8. Балон кисню тримати вдома не зашкодить, адже потім може не всім вистачити, ніколи не знаєш де і на кому скінчиться. Наприклад, у нас ні аскорбінки, ні кисню немає навіть на складах… До речі, аскорбінку краще заздалегідь прикупити (із розрахунку 30-40 г на людину).

9. На додаток: згадай про кварцову лампу … чарівно для профілактики (вдома і в клініці) і відмінно працює під час лікування! Хлорка малоефективна (точніше, її просто дуже багато потрібно), алкоголь – ефективний (міцний), я не жартую. Ефективно денатурує білок фурин, завдяки якому вірус і має високу вірулентність, цьому є наукові спостереження.

Однак, що з кварцовою лампою, що з алкоголем – обережніше, адже опіки можливі і там і тут.

В принципі – все! Зазвичай таки проходить без ускладнень, просто довго все це триває, тож набридає. Сильно хворіють ті кому за 70, за 80, і особливо за 90-100. У групі ризику – діабетики і гіпертоніки (в обох групах ріцеатори АПФ2 у великій кількості)…

Будуть питання – телефонуй. В моєму госпіталі повно хворих, лікуємо, але основна частина (відсотків 95)! сидить вдома. Трошки кашляють, приблизно 15-20 діб, а потім одужують, навіть нічого не підозрюючи. Так що – do not panic!

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.