Стрілка компаса


Spread the love
Якщо людина вас по-справжньому любить – вона прийде, приїде, прилетить, припливе. Навіть приповзе, якщо не зможе йти …

А якщо не зможе повзти, – то його так і знайдуть лежачим у вашому напрямку. Як стрілку компаса.
Як письменника Стівенсона знайшли в лісі без свідомості. Він дві доби пролежав знесилений, але його знайшли. Як тільки письменник зміг ходити, навіть хитаючись, він негайно продовжив йти.

Він прямував до улюбленої Фанні Осборн. І він дістався до неї.

✨Фанні абсолютно не підходила Стівенсону. Вона була на десять років старше, в 19 столітті це було неприйнятно. У Фанні було двоє дітей. А головне, вона була заміжня.

ЇЇ безпутний чоловік жорстоко розбив їй серце, але розлучитися тоді було дуже важко, майже неможливо.
Можна уявити, як сім’я молодого письменника ставилася до цієї любові!

Так, різко негативно. Та й Фанні не хотіла псувати життя юнакові. Вона поїхала до себе в Америку, а йому довелося повернутися до Шотландії.

Як Стівенсон полюбив Фанні? Він її просто впізнав. Впізнав свою жінку по силуету в дверях; він ще навіть обличчя не бачив! Але тут же полюбив. І любов не минула. Тому що одного разу Фанні надіслала Стівенсону листа з Америки ; вона повідомила про свою важку хворобу.

Тоді слабкий, худий, туберкульозний письменник негайно купує квиток на пароплав і пливе на інший континент.

Плавання тоді було жахливим. І дуже довгим. Але він приплив!

Виявилося, що його улюблена виїхала в інше місто. Вона ж тоді не могла ні написати, ні зателефонувати, ба, навіть не знала, що він пливе до неї.

Стівенсон сіл в страшний поїзд для іммігрантів і поїхав в те саме інше місто, але Фанні не знайшов, вона знову переїхала. Виснажений письменник взяв коня і поскакав до своєї любові.

Він скакав дві доби, а потім впав з коня без свідомості. Коли його знайшли, привели до тями і трохи підлікували, він продовжив свій шлях до коханої жінки. І дійшов! Ось так.

Це і є любов.

А далі все склалося щасливо. Фанні одужала, чоловік-абьюзер дав їй розлучення, а діти Фанні дуже полюбили вітчима. Потім вони допомагали йому складати книги. «Острів скарбів» допоміг скласти син Фанні, а дочка – переписала повість. Книга принесла успіх і гроші.

Вони стали жити добре.

Розумієте, якщо людина по-справжньому любить, у неї знайдеться час, щоб до вас приїхати, якщо ви покличете або просто повідомите, що ви в біді.

Він припливе, прилетить, на коні прискаче, пішки дошкандибає.

А якщо в нього немає часу або можливостей, то це не справжня любов. Це тільки тінь любові, але не любов.

Якщо ви потребували допомоги і були в небезпеці, а людина навіть не спробувала сісти в машину або в поїзд, щоб приїхати, то це не любов. І вам не бути разом, швидше за все. І спокушатися не варто. Навіть, якщо ви не на різних континентах живете, а зовсім-зовсім поруч …

Ганна Кірьянова, facebook

Have any Question or Comment?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.