Хочу торкнутися теми каналізації в Венеції. Забавно, але багатьох цікавить це питання. Тим більше, що недавно була освоєна досить суттєва сума грошей, виділених на реконструкцію локального очищення венеціанської каналізації
Цікавим є той факт, що у Венеції класична центральна каналізація взагалі відсутня. Цю функцію виконують невеликого розміру канали. Саме вони займаються тим, що виносять відходи в так званий Гранд-Канал, який, в свою чергу, впадає вже в Адріатичне море.
Отже, яким чином було облаштовано каналізацію в Венеції.
Місто побудували так, що всі стічні води з приливами і відливами виносяться в лагуну, завдяки чому в каналах завжди відносно чиста вода, і навіть плаває маса риби!
Механіка промивання каналів працює на зразок газообміну і вентиляції повітря в легенях у людини.
Венеціанська лагуна в довжину складає 56,5 км, ширина ж приблизно досягає 9,6 км. Крім того, вам буде цікаво дізнатися, що лагуна відокремлена від Адріатичного моря піщаною косою, яка має три протоки – це Кьоджа, Лідо і Маломокко.
Завдяки їм три течії очищають всі наявні в Венеції канали, дозволяючи місту успішно обходитися без центральної системи каналізації.
Також у всіх венеціанських палаццо є септики – відстійники, на дні яких накопичується те, про що ви подумали.
А все, що легше цих відходів, дійсно потрапляє в канал через отвори в стінах або прокладені труби. До речі, в Венеції дуже ефективно працюють катера-асенізатори, що відкачують важкі фракції …
Склад звичайної внутрішньої каналізації
Принцип будови внутрішньої каналізації складається з декількох ключових елементів:
а) приймач стічної рідини
б) гідравлічні затвори (сифони)
в) комплекс мереж труб (даний елемент складається з мереж, прокладених всередині і ззовні будівель)
г) пристрої для очищення трубопроводу, а також для більш детального огляду.
За умовчанням, повинні скидатися вже відносно чисті відходи, адже перед тим, як спустити їх в канал весь цей обсяг проходить через спеціальні фільтри.
Потім залишкова водна маса мусить пройти ще кілька етапів очищення і таким чином перетворитися на чисті стічні води. Так повинно бути в ідеалі.
Ось, начебто, на облаштування всього цього, а також на ремонти в підвалах будинків, і пішли виділені кошти.
Але, близько третини коштів, як ви розумієте, було вкрадено… Тому, ви часом можете побачити, як по каналу пливуть залишки натур-продукту …
До речі, якщо ви гадаєте, що в вашому місті все влаштовано зовсім інакше, то ви глибоко помиляєтеся.
Єдиною різницею є те, що у Венеції канали відкриті вашому погляду, а стічний вміст пройшов ту чи іншу стадію очищення в кожному будинку (або і не пройшов)..
А те, що тече по таких же каналізаційних каналах, викладених цеглою або трубами великого діаметру в вашому місті – ніхто не бачить! Все воно йде на великі очисні станції, а вже потім скидається в водойми, з яких береться вода для вашого пиття…
Наразі, всю периферію, ба, навіть, острова частково оснастили центральною каналізацією. До всього, дуже добре очищаються канали після регулярних повеней …
Тому розповіді про жахливий сморід у Венеції сильно перебільшені. Зазвичай, присутній легкий запах застояної морської води.
Хіба що, під час сильних відливів, які відбуваються вночі, можливо відчути більш неприємний аромат …