Фінська школа


Spread the love

У фінській школі харчування безкоштовне. Організовують “шведські столи”, тож дитина може набирати стільки їжі, скільки їй потрібно. Є окремі страви для веганів, для хлопців із алергією, без глютену, без лактози…Тільки хліба – близько шести сортів… Але головне – не це!

Шкільні реформи, які колись провела Фінляндія у своїх навчальних закладах, підняли освіту цієї країни на найвищий рівень. Неодноразово фінські школярі визнавалися одними з найкращих на планеті! При цьому учні витрачають безпосередньо на навчання мінімум часу, а на домашнє завдання — всього півгодини на день!

Ось десять чудових особливостей фінської середньої школи

1. Фінська освіта – безкоштовна

і все інше – обіди, екскурсії, різні приладдя для школи – теж безкоштовні. Якщо учні живуть від школи далі ніж за 2 кілометри – їх підвозить на уроки і додому шкільний автобус. Все це оплачує держава: на освіту виділяється цілих 12,2% загального бюджету країни!

2. Оцінювальна система у Фінляндії 10-бальна

але до 3-го класу у фінській школі оцінки взагалі не ставлять. З 3-го по 7-й – лише словесні: від “посередньо” до “відмінно”. До того ж, свої бали знає тільки сам школяр. За оцінки нікого не лають, оцінки використовуються для того, щоб мотивувати дитину вдосконалювати свої знання та коригувати її індивідуальний навчальний план.

3. До кожного учня – персональний підхід
на одному уроці учні можуть виконувати різні за складністю завдання — залежно від того, що їм під силу. Діти з обмеженими фізичними та розумовими здібностями навчаються разом з іншими.

Якщо дитинка не справляється, вчителі організовують йому індивідуальні заняття. Додатково вивчаються інші предмети, наприклад, рідні мови для дітей емігрантів.
Вважається, що школяр сам може обрати те, що корисно: але якщо йому нецікавий урок, він може займатися чимось своїм — читати книжку або, наприклад, шити.

4. У фінських школах немає обов’язкової шкільної форми

на уроки можна приходити в чому тобі найзручніше: жодних вимог до одягу не висувають.

5. Дітей тут не змушують висиджувати за партою

під час уроку вони мають можливість розташуватися у кріслах або просто на підлозі. У теплу погоду уроки проводять на свіжому повітрі: на траві біля школи або на спеціальних лавках, розташованих амфітеатром.

6. Домашніх завдань дуже мало

фінські вчителі вважають, що діти мають відпочивати та проводити час із батьками, а не за уроками. Домашні завдання займають небагато часу і можуть бути дуже цікавими: наприклад, на уроці історії можуть попросити взяти інтерв’ю у бабусі, щоб з’ясувати, яким було її життя у 50-х роках, та знайти відмінності між тим часом та сучасним життям.

7. Іспитів немає! Взагалі!
Фінські педагоги кажуть: «Готувати треба або до життя, або до іспитів. Ми обираємо перше». Тому іспити у школах Фінляндії відсутні. Вчителі можуть на свій розсуд провести контрольну. Обов’язковим вважається лише стандартний тест у 16 років, після закінчення середньої школи.

8. Тут вивчають лише те, що реально знадобиться у житті

пріоритетним вважається навчання вмінню вчитися і адаптуватися до нового світу, який постійно змінюється. Зубрити нічого не потрібно — головне, вміти користуватися джерелами, тобто вміти знаходити потрібні знання.

9. Усі школи однаково хороші

тож вибирати школу у Фінляндії безглуздо, тому всі ходять до найближчої. Так званих “елітних шкіл” не існує. Всі вони – рівноцінні: де б дитина не жила, вона має доступ до навчального закладу з кваліфікованими вчителями, якісними навчальними матеріалами та повноцінним харчуванням!

10. Школярі часто проводять вечірки з ночівлею

так, іноді діти беруть спальні мішки і разом із вчителями залишаються в школі на ніч — дивляться кіно, грають, сплять у спортзалі на матах, а вранці пригощаються сніданком…. із морозивом! Ну, от як не полюбити таку школу? Напевно, і вам, у вашому дитинстві, не захотілося б йти з неї — ні вдень, ні вночі!

 

 

Have any Question or Comment?

One comment on “Фінська школа

Марина

Супер школа!

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA image
*

Youtube “Громада Черкащини”

Text Widget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean dapibus erat eget rhoncus facilisis. Duis et lacus ut tellus fermentum ultricies quis sit amet mauris. Nullam molestie, mauris ac ultrices tincidunt, sapien turpis rhoncus tellus, sed sagittis dui felis molestie risus.