22 другий тиждень вагітності часто найспокійніший і приємніший час за весь її період. Ви вже відчуваєте рухи дитинки, а значить саме час почати залучати її до прекрасного.
Вчені довели, що малюк в утробі матері зовсім по-різному реагує на різні звуки. Уже зараз у нього можуть з’являтися улюблені пісні – під деякі з них він починає “танцювати”, а інші, навпаки, діють заспокійливо. Деякі звуки здаються йому страшними, інші заспокоюють.
Після 20 тижня вагітності дитина розрізняє звуки в діапазоні 500-1000 Герц, ближче до дати народження – до 4000 Герц. Музика діє на організм дитини на клітинному рівні, тому під час вагітності для гармонійного розвитку дитини, мамі важливо слухати правильну музику.
Звичайно, в першу чергу, це класика (її звуки найбільш гармонійні). Можна включати твори Брамса, Дебюссі, Шуберта, Бетховена, Вівальді, Чайковського, Штрауса, Шопена, Паганіні, Рахманінова і т. Д. Але лише в тому випадку, якщо ви і самі любите класичну музику.
Якщо ви не є її прихильницею, не змушуйте себе. Адже основний критерій – ваші емоції. Тому будь-яка музика, яка піднімає вам настрій, цілком підійде. Прикладіть навушники до живота і поділіться з малюком улюбленою мелодією.
Але може бути і так, що класика, яка подобається вам, не сподобається крихітці (адже ваші музичні смаки не обов’язково повинні збігатися) і вона може почати активно молотити ручками і ніжками в животі, вимагаючи змінити мелодію.
Можете запропонувати дитині послухати сучасну інструментальну музику, фольклорні мелодії, колискові, або дитячі пісеньки. Також корисні всілякі мелодії для медитації і звуки природи.
Але найприємніший звук в світі для неї – звук вашого голосу. Тому частіше співайте малютці пісеньки, навіть якщо вважаєте, що у вас немає вокальних даних.
Колискова, яка колихатиме Аліску під час її життя в животику, стане найулюбленішою її пісенькою і допоможе спокійно засинати і після народження.